Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що оцінювати при визначенні ліквідаційної вартості: об’єкт ОЗ, який може буде проданий, чи металевий брухт або інші відходи, які можна отримати для подальшого використання, після ліквідації ОЗ?

Відповідь: Для надання відповіді є необхідність проаналізувати базову дефініцію, викладену в п. 4 НП(С)БОДС 121:

«Ліквідаційна вартість – це (а) сума коштів або (б) вартість інших активів, яку суб’єкт державного сектора очікує отримати від реалізації (ліквідації) необоротних активів після закінчення строку їх корисного використання (експлуатації), за вирахуванням витрат, пов’язаних із продажем (ліквідацією)».

Таким чином, дефініція «ліквідаційна вартість» прив’язана не лише до ліквідації об’єкта , але й до його реалізації (продажу). Ліквідаційна вартість може встановлюватися як на самий об’єкт, так і на можливо отримані комплектуючі вироби, складові частини, компоненти чи інші відходи цього об’єкта. Тобто ліквідаційна вартість – це величина, що відображає найбільш імовірну ціну, за якою цей об’єкт може бути реалізований (ліквідований) після настання факту 100%-вого його зносу за вирахуванням витрат, пов’язаних із продажем (ліквідацією) як його безпосередньо, так і його складових частин тощо. Звісно, не можна з достатнім рівнем вірогідності визначити, скільки коштуватиме продаж або ліквідація того чи іншого об’єкта через кілька років, тому й очікувану суму виручки установа (комісія) визначить доволі приблизно.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали