Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Який прогноз щодо банківського сектору України у Fitch

Редакція

14.12.2016 153 0 0

Прогнози по банківським секторам різних країн СНД, а також Грузії, на 2017 рік стали сильніше відрізнятися, що відображає різну ступінь впливу нещодавньої рецесії і девальвації національних валют на показники кредитних організацій, повідомляється в огляді міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

В даний час у Fitch стабільний прогноз по банківським секторами Росії, Вірменії та України, де ми не очікуємо подальшого істотного ослаблення фінансових показників банків. Прогнози для банківських секторів Грузії та Узбекистану залишаються стабільними.

Прогнози по банківським секторами Казахстану, Азербайджану і Білорусі зберігаються негативними. Ці країни пережили різкі девальвації національних валют, і є високий рівень валютного кредитування, в той час як регуляторам ще належить повністю оцінити ризики для якості активів і посприяти рекапіталізації банків, вважають аналітики агентства.

Прогноз для банківського сектора Росії відображає стабілізацію російської економіки і рубля.

Прибуток більшості банків до відрахувань під знецінення кредитів повинна бути достатньою для покриття резервами проблемних кредитів без тиску на капітал, хоча чистий прибуток у більшості банків буде скромною, а зростання кредитування – обмеженим. Центральний банк буде реалізовувати заходи для абсорбування надлишкової рублевої ліквідності, в той час як валютна ліквідність залишиться комфортним і достатньою, щоб дозволити банкам і корпоративним позичальникам здійснювати погашення зовнішнього боргу.

Аналітики агентства очікують, що фінансові показники українських банків стабілізуються на слабких рівнях. Проведений регулятором аналіз якості активів зменшив імовірність негативних шоків, однак значна нестача резервування і, як наслідок, капіталу означає, що плани з рекапіталізації банків і вирішення регулятора на відступ від вимог до капіталізації залишаються важливими факторами для прогнозу по сектору. Ліквідність стабілізувалася за рахунок припливу депозитів і реструктуризації (продовження термінів) банківських єврооблігацій.

Прогноз рейтингів у регіоні в основному «стабільний», оскільки рейтинги вже є низькими, прибутковість та фінансові показники на деяких ринках стабілізуються і прогноз по більшості суверенних рейтингів – «стабільний». «Негативний» прогноз по сектору в Азербайджані відображає поєднання погіршення профілів банків і «негативного» прогнозу по суверенному рейтингу.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали