Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нацбанк підпустить малий бізнес до дешевих ресурсів міжнародних кредиторів

Редакція

11.04.2016 119 0 0

Доступ міжнародних фінансових організацій з гривневими ресурсами може підштовхнути ринок кредитування - позики МФО набагато дешевше класичних банківських кредитів.

Міжнародним фінорганізациям дозволять кредитувати в гривні. Але національна валюта буде доступною інвесторам лише після того, як оживе внутрішній ринок облігацій.

7 квітня 2016 року, набула чинності постанова НБУ, яка дозволяє міжнародним фінансовим організаціям (МФО) фінансувати інвестиційні проекти на території України в національній валюті - гривні.

Постанова НБУ вносить зміни до Порядку відкриття та використання коштів за поточними рахунками МФО, що відкриваються в уповноважених банках. Тепер, як зазначають в Національному банку, МФО зможуть використовувати для кредитування українського бізнесу гривневі кошти, отримані ними у вигляді кредиту від уповноваженого банку. Також МФО дозволяється надавати кредити і позики за рахунок коштів в гривні, отриманих від продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку і від розміщення власних облігацій на території України.

За своєю суттю постанова є революційним кроком держорганів у співпраці з МФО. Представники основних з них, наприклад, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку і Європейського банку реконструкції та розвитку (EBRD), протягом останніх 5-10 років неодноразово зверталися з пропозиціями до представників Нацбанку і Кабміну спростити доступ українських компаній і домогосподарств до фінансових ресурсів іноземних інвесторів.

МФО істотно підштовхують ринок кредитування, адже їхні кошти, як правило значно дешевше, ніж запозичення на внутрішньому кредитному ринку. Саме тому, як зазначає представник Світового банку на правах анонімності, в попередні роки держава не вирішувалося дозволити МФО кредитувати в гривні.

У цих організацій часто кредитний рейтинг краще, ніж у країн, в яких вони реалізують інвестиції. Тому були ситуації, коли організація залучала кошти всередині держави дешевше, ніж сама держава. Тому попередня влада не хотіла цього.

Детальніше читайте за посиланням: http://biz.nv.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали