Робота бухгалтера: Олександр Золотухін - бухгалтер агрофірми «Куликове» (м. Полтава)
01.08.2016 86 0 0
Олександр Золотухін - бухгалтер Агрофірми «Куликове» (м.Полтава), позаштатний автор професійних бухгалтерських видань, консультант з питань бухгалтерського обліку та оподаткування ряду комерційних підприємств, професійний блогер, 19 років бухгалтерського стажу, 1100 опублікованих консультацій у професійній бухгалтерській пресі, помічник-консультант депутата Полтавської обласної ради відповів на питання нашого інтерв'ю. Свою силу висловлює в тому, коли буває собою і з жаром і пристрастю доводить свою позицію, коли скрупульозно розкладає господарську діяльність підприємства на бухгалтерські полички, коли студіює нормативні документи в пошуках відповіді на питання бухгалтерії і податків. Дуже цікаве інтерв'ю з цікавою людиною нашої професії.
1. Чим ви займаєтеся в своїй роботі?
Працюю бухгалтером в ТОВ «АФ «Куликове» (м.Полтава), основна діяльність якого - вирощування зернових. Здійснюю ведення бухгалтерського та податкового обліку. Найбільш трудомісткий обліковий фрагмент цього підприємства - розрахунки з орендодавцями (пайовиками) земельних ділянок. Облік ведеться за допомогою 1С 7.7, що значною мірою доопрацьована під особливості підприємства.
Супроводжую ведення обліку (контроль, аналіз) на декількох комерційних підприємствах.
2. Хто Ви за професією?
Свого часу закінчив університет за фахом економіст. Відразу після закінчення навчання в 1997 році працював бухгалтером, заступником головного бухгалтера, бухгалтером на будівельному підприємстві. Працював заступником головного бухгалтера на тютюновій фабриці. Працював ревізором в аудиторській фірмі. Надавав бухгалтерські послуги - ведення бухгалтерського, податкового обліку на малих підприємствах, відновлення обліку тощо. У період з 2000 по 2013 рр. дуже багато писав статей для бухгалтерської періодики - для «Балансу», «Бухгалтерії», «Вісника податкової служби» та багато інших (25 видань), - близько 1100 статей.
3. Що повинна обов'язково знати і вміти людина, що працює в Вашій сфері?
Це питання дуже просте. Зрозуміло, потрібно знати нормативні документи по тій ділянці бухгалтерії, яку ти ведеш. Плюс до того, що знати, потрібно вміти застосовувати їх на практиці. Слід сказати, що знати і вміти застосовувати - це два різних вміння. Можна знати і не вміти застосовувати.
Наприклад, можна знати кілька різних трактувань будь-якої норми закону. Але ось яку з них застосувати в кожній конкретній ситуації? Потрібно знати методику ведення бухгалтерії і вміти застосовувати її на практиці. Причому є різні методики, різні підходи до ведення бухгалтерії. Яку вибрати? Крім того, в умовах кожного конкретного підприємства важливо вміти підігнати методику під таке підприємство.
Потрібно знати комп'ютерні програми, які використовуються в роботі. Я привів базовий набір професійних знань і умінь. Але на практиці він досить ширше і включає вже будь-які особисті якості. Наприклад, завжди бути акуратним, ввічливим, поблажливим і уважним до людей.
Випивати - але лише для приємної розмови. Готувати каву, міркувати про буття.
4. У чому Ваша сила і в чому слабкість?
Сила будь-якої людини в тому, щоб бути собою. Слабкість будь-якої людини в небажанні бути собою. Я буваю собою, коли з жаром і пристрастю доводжу свою позицію. Я буваю собою, коли скрупульозно розкладаю господарську діяльність підприємства на бухгалтерські полички. Я буваю собою, коли штудирую нормативні документи в пошуках відповіді на питання бухгалтерії і податків. Зрозуміло, в професійному аспекті найбільше я є собою, коли пишу статті.
5. Як виглядає Ваше робоче місце? Які програми використовуєте на комп'ютері та на смартфоні?
Це звичайний стіл, стілець (крісел не люблю), комп'ютер. На столі калькулятор, записна книжка, ручки, олівці, різнокольорові маркери і робоча папка з поточними паперами. Усе. Ніякого хаосу, ніяких куп паперів.
Всі поточні папери спочатку складаються в робочу папку і в порядку черговості обробляються. Оброблені паперу розкладаються (підколюються) в відповідні тематичні папки. Десь раз на півроку запрошується палітурник, який підшиває документи. Останній раз в січні цього року підшивка однієї папки обходилася в 20 грн.
На комп'ютері використовую в першу чергу програми:
- 1С для ведення обліку;
- Медок для складання і відправки звітності;
- «Інтерактивну бухгалтерію» для роботи з нормативними документами та аналітикою;
- Офісні програми, зрозуміло (Word, Exel);
- поштову програму для відправки та отримання пошти;
- Фейсбук для взаємодії (надсилання та отримання повідомлень) зі співробітниками;
- Яндекс і Гугл для пошуку різної інформації.
На смартфоні крім власне дзвінків і СМСок використовую в першу чергу Фейсбук, Вайбер.
6. Що лежить у Вашій сумці?
У моїй папці лежать поточні робочі документи, ручки, олівці, зарядка до телефону.
7. Як Ви організуєте свій час?
На кожного працівника бухгалтерії розроблена Картка виконання робіт (див. фрагменти):
На підставі Картки робіт кожен працівник щомісяця заповнює Технологічну картку виконання бухгалтерських робіт (див. фрагменти):
Всі бухгалтерські роботи на підприємстві зведені разом в Календарний план виконання бухгалтерських робіт (див. фрагмент):
Кожен працівник бухгалтерії та інших служб періодично у встановлені терміни надає встановлені для нього оперативні звіти про виконану роботу. На підставі аналізу звітності робиться висновок про якість виконаної конкретним бухгалтером роботи і можливість його преміювання.
8. Який у Вас режим дня?
Режим дня звичайний, ненормований.
9. Яке у Вас хобі?
Вже шостий рік, як я веду блог на сайті інтернет-видання «Полтавщина»: http://blog.poltava.to/zolotuhin/
Веду групу в Фейсбук «Бухгалтерія майбутнього»: https://www.facebook.com/groups/604134359624979/
Не знаю, чи можна це назвати хобі. Але починаючи з минулих в жовтні 2015 року виборів до місцевих органів влади являюся помічником-консультантом депутата Полтавської обласної ради Ірини Степаненко: http://blog.poltava.to/stepanenko/ Це громадське навантаження, яка займає дуже багато часу.
10. Яке місце у Вашому житті займає спорт?
Займаюся боксом. У робочому кабінеті завжди пара рукавичок. Хто не слухається, тому пропоную одягнути другу пару))))
11. Улюблені книжки, серіали, фільми, блоги і сайти?
Улюблена картина - «Чорний квадрат на білому тлі» Малевича. Що я думаю про «Чорний квадрат» написано тут: http://blog.poltava.to/zolotuhin/722/
Моя стаття «Чорний квадрат» бухгалтерського обліку» опублікована в газеті «Адвокат бухгалтера», №19 за 2009 рік. На жаль, цього видання на сьогодні вже немає.
Читаю сайти:
- Роботренд http://robotrends.ru/ - сайт про тенденції розвитку робототехніки.
- Антропогенез.ру http://antropogenez.ru/ - сайт про витоки людської природи, про походження людини.
- комісію по боротьбі з лженаукою http://klnran.ru/ - сайт присвячений викриттю лжевчень.
Дивлюся, слухаю на ютуб відео з популярними науковими лекціями, що роз'яснюють з наукової точки зору різні питання буття. Наприклад:
канал «Постнаука» https://www.youtube.com/user/postnauka
Канал «Наукова відео-лабораторія» https://www.youtube.com/channel/UCQDwtlPiqks66Ylcy_sqO2Q/featured
та багато іншого.
12. Яке Ваше життєве кредо?
Моє життєве кредо виражено в наступних цитатах.
"Пізнай себе" (Сократ)
"Пам'ятай про смерть" (memento mori - мементо морі) (Сократ)
"Пам'ятай про життя" (memento vivere) (Франсуа Рабле)
ФОРМУЛА ЩАСТЯ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ:
"Бути щасливим - се значить пізнати себе чи то свою природу, взятись за свою долю і робити своє діло" ТОБТО,
1.САМОПІЗНАННЯ (пізнати себе чи то свою природу)
2.САМОВДОСКОНАЛЕННЯ (взятись за свою долю)
3.САМОРЕАЛІЗАЦІЯ (робити своє діло)
ЩО НЕ СЛІД РОБИТИ (За Сковородою):
"А що нас вводить у пагубу, так се от сі чотири речи:
А. Братися за те, що тобі не підходить.
Б. Нести обов’язок, противний твоїй природі.
В. Обучатися, до чого не родився.
Г. Дружити, з ким не рожденний дружити".
"Не вір, не бійся,не проси"
"Вийняв ніж - бий", або "Назвався грибом - лізь у кошик".
Коментарі до матеріалу