Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Резолюція 10-го щорічного Всеукраїнського бухгалтерського конгресу

Аполлон Позов

04.07.2016 190 0 0

(23–28 червня 2016 р., Батумі, Грузія, готель Intourist Palace)

1 из 1

Сьогодні ми підбиваємо підсумки 10-го ювілейного щорічного Всеукраїнського бухгалтерського конгресу.

Аналіз реалізації рекомендацій та доручень десяти проведених конгресів відображає позитивні тенденції, що намітились у законотворчій, організаційній та інформаційній сферах діяльності.

Зокрема, сьогодні необхідно відзначити найбільш конструктивні моменти реалізації пропозицій щодо вдосконалення законодавства, які дозволять вирішити багато нагальних проблемних питань подальшого розвитку бухгалтерського обліку в Україні.

У сфері адаптації МСФЗ в Україні вдалось, нарешті, перейти від загальних слів до конкретних дій. Створено методику трансформації звітності українських підприємств у звітність, що складається відповідно до МСФЗ. Тут професійній спільноті бухгалтерів «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» вдалось бути в числі перших.

В освітній сфері підготовлені та на практиці реалізуються різні навчальні програми з МСФЗ, починаючи з так званих загальнодемократичних курсів «Школа бухгалтера», реалізації програми конкурсу «Кращий бухгалтер України» і закінчуючи новими діловими та освітніми програмами: щорічний Всеукраїнський бухгалтерський конгрес, бізнес-форуми та практичні конференції з підвищення кваліфікації фахівців бухгалтерських служб. Учасники Конгресу висловлюють стурбованість фактом відсутності постійно діючої, безперервної системи перекладу (з коментарями) обновлюваних версій міжнародних стандартів у нашій країні. 

Цього року змінився формат проведення Конгресу – розглядалися більш глобальні масштабні питання, сесії включали майстер-класи та практичні кейси, що дозволило акцентувати увагу не лише на бухгалтерському обліку та оподаткуванні, але й на забезпеченні економічної безпеки суб'єктів господарювання та особисто бухгалтерів.

Протягом останніх років в Україні проводяться заходи щодо реформування бухгалтерського обліку відповідно до міжнародної практики бухгалтерського обліку та звітності. Схвалено концепцію розвитку бухгалтерського обліку та звітності в Україні на середньострокову перспективу, що передбачає формування базової інфраструктури застосування МСФЗ. Зазначені зміни здійснюватимуться з більш широким залученням до цього процесу учасників професійної спільноти нашої країни, в якій провідну роль відведено Всеукраїнському бухгалтерському клубу. 

На підставі прийнятого Міністерством фінансів України Плану заходів оргкомітет Всеукраїнського бухгалтерського клубу ухвалив рішення всебічно сприяти членам професійної бухгалтерської спільноти в реалізації Концепції розвитку бухгалтерського обліку та звітності задля підвищення якості обліково-аналітичної інформації, а особливо підвищення кваліфікації бухгалтерів. 

У зв'язку з цим учасники 10-го Всеукраїнського бухгалтерського конгресу включили в основу резолюції таке:

  1. Провести в IV кварталі 2016 року бізнес-форуми для комерційних підприємств та бюджетних установ із питань реалізації ухвалених нами рішень на основі проведених заходів за результатами роботи 9 місяців.
  2. Проводити в регіонах щомісячні навчальні семінари-практикуми для бухгалтерів бюджетної сфери із застосування НП(С)БО в держсекторі.
  3. Доручити оргкомітету Всеукраїнського бухгалтерського клубу підготувати пакет документів для вступу до Міжнародної федерації бухгалтерів.
  4. Доручити оргкомітету Всеукраїнського бухгалтерського Клубу підготувати пакет документів для отримання права офіційного перекладу російською та українською мовами Кодексу етики бухгалтерів і розповсюдження його змісту серед членів професійного співтовариства бухгалтерів України.
  5. Звернутися до Міністерства фінансів України та Міністерства юстиції України із проханням про перегляд (зняття) кримінальної відповідальності бухгалтерів за дії керівництва, які суперечать законодавству України. Вважати за доцільне обмежити право посадових осіб (керівників) підприємств, установ вимагати від бухгалтера або особи, уповноваженої на ведення бухгалтерського обліку, здійснювати облікові операції, не передбачені затвердженою посадовою інструкцією та нормативно-правовими актами України з бухгалтерського обліку.
  6. Звернутися до Міністерства юстиції з питання вдосконалення системи захисту даних Єдиного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців, а також Єдиного реєстру податкових накладних з метою недопущення шахрайства із сумами податкового кредиту, що призводить до збитків добросовісних платників податків.
  7. Просити Комітет податкової і митної політики Верховної Ради України надати роз'яснення про порядок застосування статей 212, 213 Податкового кодексу України про необхідність реєстрації платником акцизного податку суб'єкта господарювання у разі, коли пальне передається підряднику для виконання робіт для такого суб'єкта господарювання без переходу права власності і права розпорядження на пальне.

Конгрес закликає всіх бухгалтерів України взяти активну участь у виконанні Плану заходів Міністерства фінансів України на 2016–2020 рр. щодо реалізації Концепції розвитку бухгалтерського обліку та звітності в Україні на середньострокову перспективу:

  • просити законодавчі та виконавчі органи влади враховувати у своїй діяльності з регулювання бухгалтерського обліку та аудиту рішення 10-го щорічного Всеукраїнського бухгалтерського конгресу;
  • просити Міністерство фінансів України підтримати практику проведення конкурсу на звання «Кращий бухгалтер України - 2016» та поширити її на проведення аналогічних конкурсів серед студентів вищих навчальних закладів;
  • просити Міністерство фінансів України розробити законодавчу базу діяльності саморегульованих організацій, зокрема професійного бухгалтерського та аудиторського співтовариства, які повинні взяти на себе низку функцій, що виконуються державою;
  • просити Міністерство фінансів України розробити нові та внести зміни до раніше затверджених нормативних документів із бухгалтерського обліку та звітності з метою поступового переходу всіх установ бюджетної сфери на єдині правила бухгалтерського обліку.

Конгрес доручає оргкомітету узагальнити всі пропозиції та критичні зауваження учасників пленарного засідання, дев'яти сесій та засідання круглого столу й направити їх регіональним представникам Всеукраїнського бухгалтерського клубу для розгляду та повідомлення про вжиті заходи.

Зважаючи на високий рівень виступів, а також актуальність обговорюваних проблем, Конгрес рекомендує оргкомітету направити остаточний варіант резолюції 10-го Конгресу всім учасникам.

Конгрес доручає оргкомітету звернутися до засобів масової інформації із проханням про висвітлення рішень Конгресу та публікації цієї Резолюції.

Коментарі до матеріалу