Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Системи професійної сертифікації в Україні

11.10.2016 735 0 0

У таблиці представлені найбільш поширені в Україні системи сертифікації. Кожен напрямок відображає конкретні вміння і поглиблення знань. 

Взагалі говорячи про закордонні сертифікати, то вони, як правило, допомагають освоїти систему бухгалтерського обліку за міжнародними стандартами. Саме тому потрібно дуже чітко уявляти мету вашого сертифікування.

Умови отримання

Сертифікат
Аудитора

Сертифікат
СІМА

Сертифікат
ACCA

Сертифікат
СІРА/САР

Освіта

Вища економічна і юридична освіта, документ про здобуття якої визнається в Україні (не нижче освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста або магістра), необхідні знання з питань аудиту, бухгалтерського обліку, фінансів, економіки, оподаткування та господарського права.

Вимоги до освіти не пред'являються.

Диплом про вищу освіту.

Для CAP вища освіта не потрібна. Необхідно вміння працювати на комп'ютері.

Для СІРА - диплом про вищу освіту. Необхідне знання інформаційних управлінських систем.

Досвід

Не менше трьох років на посадах ревізора, бухгалтера, юриста, фінансиста, економіста, асистента (помічника) аудитора.

Вимоги до досвіду роботи не пред'являються.

Трирічний досвід роботи на фінансових посадах.

CAP - мінімум 1 рік стажу роботи і хороша репутація як члена професійної асоціації.

CIPA - мінімум 3 роки стажу роботи і хороша репутація як члена професійної асоціації.

Умови навчання

Структура знань, якими повинен володіти кандидат, встановлюється АПУ і складається з аудиту і суміжних з аудитом галузей знань. Для отримання сертифіката кандидати повинні успішно скласти письмовий кваліфікаційний іспит двох рівнів за програмою, затвердженою АПУ. Контрольне тестування передбачає тестування за підсумками щорічного удосконалення професійних знань практикуючими аудиторами за програмами, затвердженими АПУ, в центрах, визначених АПУ.

Навчання проводиться російською мовою по офіційно схваленим CIMA навчальними матеріалами видавництва Elsevier.

Іспити - повний еквівалент іспитів Р1 і Р2 CIMA, перекладених російською мовою, і проводяться одночасно по всьому світу.

Підтвердження кваліфікації міжнародним дипломом CIMA за умови успішного закінчення навчання та складання іспитів P1 і P2.

Щоб стати членом ACCA, необхідно здати 14 іспитів англійською мовою, мати необхідний практичний досвід роботи і пройти модуль «Етика».

Іспити проводяться щороку в перші два тижні червня і грудня. Студентам дозволяється здавати скільки завгодно іспитів за один раз (рекомендується не більше 4 за одну екзаменаційну сесію).

Час навчання становить не більше 10 років з моменту реєстрації (в середньому 3-4 роки). По завершенні всіх іспитів і при наявності не менше 3 років професійного досвіду студент ACCA може подати заяву на повноправне членство в Асоціації.

Програма складається з 3-х компонентів:
1. Навчання (проводять навчальні центри, інститути, університети, професійні асоціації та приватні викладачі). Навчання може бути групове, дистанційне і самопідготовка.
2. Іспити. Є незалежними, строгими, єдиними на території СНД і професійно адмініструються.
3. Сертифікація. дворівнева:
- Сертифікований бухгалтер-практик (CAP);
- Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер (CIPA).

Можливості застосування

Сертифікат аудитора є офіційним документом, що засвідчує рівень професійних знань, необхідних для здійснення аудиту підприємств різних форм власності на території України.

Диплом CIMA «Управління ефективністю бізнесу» є кваліфікацією з управлінського обліку, розробленої Інститутом дипломованих фахівців з управлінського обліку (CIMA). Диплом CIMA визнається на міжнародному рівні.

Спеціаліст CIMA отримує:
• поглиблене розуміння принципів управлінського обліку і знання про інструменти і техніки оцінки ефективності бізнесу;
• навички прийняття управлінських рішень на основі фінансової інформації та навички управління ефективністю бізнесу компанії;
• аналітичні та стратегічні навички в управлінському обліку, фінансовому менеджменті, обліку і аналізі фінансових витрат, бюджетування, ціноутворенні і інвестуванні, що дозволяють визначати та контролювати майбутнє компанії.
• членство в СІМА дозволяє користуватися привілеями асоціації і мати доступ до численних ресурсів і досліджень СІМА.

На шляху до отримання кваліфікації та членства в ACCА студент може отримати наступні дипломи:
- Диплом спеціаліста з бухгалтерського обліку та бізнесу (a Diploma in Accounting and Business);
- Диплом спеціаліста з бухгалтерського обліку та бізнесу (поглиблений курс) (an Advanced Diploma in Accounting and Business);
- Ступінь бакалавра з бухгалтерського обліку Oxford Brookes University (a BSc degree in Applied Accounting awarded by Oxford Brookes University).

Спеціаліст CAP вміє:
- Стандартні фінансові звіти компанії на основі МСФЗ;
- Вести систему внутрішнього обліку і аналізувати фінансову звітність;
- Надавати інформацію про фінансові результати компанії;
- Працювати з внутрішнім бюджетом і готувати податкові декларації компанії.

Спеціаліст CIPA має професійні знання та аналітичні навички в сфері фінансового і управлінського обліку, фінансів і аудиту.

Що це все дає?
Ваші знання і вміння точно стануть кращими, здатність мислити на рівні менеджерів значно покращиться. Застосувати набуті знання ви зможете в працюючих в Україні в іноземних компаніях, а також працюючи тренером на різних семінарах і вебінарах для бухгалтерів.

За матеріалами книги "Бухгалтер, которому доверяют", автор Світлана Позова

1 из 1

Коментарі до матеріалу