Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Найголовніше і найцінніше в нашій роботі - радість від спілкування з колегами-бухгалтерами і можливість служити для їх блага

Світ позитиву

17.10.2016 93 0 0

1 из 1

Напередодні 25-річчя компанії «Баланс-Клуб» хочемо трохи розповісти вам про Аполлона Позова. Впевнені, що більшості знайоме ім'я цієї людини. Багато хто знайомий з ним особисто.
Аполлон Харалампійович Позов - український бізнесмен, кандидат економічних наук, засновник і генеральний директор видавничо-консалтингової компанії «Баланс-Клуб», голова громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб».

1 из 1

Про джерела

На півдні Грузії в Цалкському районі є грецьке село Лівад. У перекладі Лівад (скорочене від Лівадія) означає «луг, зелена галявина». Перші поселенці побудували тут будинки в 1835 році. Зазвичай в невеликих селищах багато сімей мають однакове прізвище. Одна з поширених прізвищ в селі Лівад - Позов. У цьому мальовничому селі 9 грудня 1960 року народився Аполлон Позов.

Його батьки - батько Харалампій Порфирович і мама Софія Василівна - всі свої скромні можливості віддавали для того, щоб підняти п'ятьох дітей, навчаючи їх любові до людей, до праці і до рідної землі. Тут треба сказати дуже важливу річ. Аполлон народився в сім'ї бухгалтера. Після цієї фрази можна було б поставити три крапки або знак оклику. Тому що вона багато що пояснює.

Харалампій Порфирович Позов працював головним бухгалтером колгоспу. Знав свою справу досконально. До нього приїжджали за порадою і допомогою бухгалтери з сусідніх сіл. Сиділи за столом дорослі чоловіки і не поспішаючи обговорювали важливі питання. Світло лампи, що падало на стіл, їх неголосні голоси, вигуки, сама атмосфера в будинку в ці години здавалася хлопчикові таємничої і навіть чарівної. Слово «Бухгалтерія» увійшло в його свідомість як дивовижне, цікаве заняття, доступне обраним.

Коли Аполлон підріс, батько став залучати сина до складання звітів, доручаючи йому заповнювати відомості. У сім'ї було заведено так: молодші допомагали старшим, виконуючи будь-які доручення. Уже в 15 років Аполлон почав працювати, а в 17 років отримав трудову книжку. Перший запис в ній - різноробочий в тваринницькому радгоспі.

Навчання в університеті, одруження

Аполлон вирішив піти по стопах батька і стати бухгалтером. У 1978 році він вступив на навчання на економічний факультет Дніпропетровського державного університету. Тут він отримав не тільки спеціальність. Доля подарувала йому зустріч з майбутньою дружиною - дуже красивою студенткою Світланою. Студентська сім'я - це завжди труднощі, які багатьох лякають. Але тільки не тих, хто з юності звик брати на себе відповідальність. До закінчення університету у молодих вже було двоє синів - Дмитро та Денис.

Кар'єра в 1982-1998 роках

Після закінчення університету молодий фахівець Аполлон Позов почав працювати в управлінні комунального господарства Дніпропетровської облвиконкому на посаді ревізора контрольно-ревізійного відділу. Це були роки копіткої праці, роки становлення в професії. У 1988 році Аполлон був переведений на посаду старшого економіста бухгалтерії, а в 1991-му - на посаду головного бухгалтера тресту «ОБЛЖИТЛОПОСТАЧЗБУТТОРГ».

«Баланс-Клуб»

Маючи солідний багаж досвіду і знань, Аполлон Позов стає виконавчим директором компанії «Баланс-Клуб». З цього моменту в його кар'єрі починається час справжнього творчого підйому і творення. Під його керівництвом створюються нові періодичні бухгалтерські видання - до журналу «БАЛАНС» додалися «БАЛАНС-АГРО» і «БАЛАНС-БЮДЖЕТ», а після введення в експлуатацію власної друкарні великими тиражами видаються книги з економіки, практичні керівництва для бухгалтерів. Позов розуміє, що для українських бухгалтерів, що працюють в умовах нестабільного законодавства, отримувати професійну підтримку експертів - життєво необхідно.

1 из 1

Всеукраїнський бухгалтерський конгрес

У 2007 році з ініціативи А. Позова був заснований щорічний Всеукраїнський бухгалтерський конгрес. Це був новий крок на шляху до діалогу з законодавчою владою. Зокрема, завдяки резолюціям Конгресу багато конструктивних змін з'явилося в Податковому кодексі України.

Навчання бухгалтерів

Бухгалтери - люди зайняті. Розуміючи це, Позов вирішив публікувати на сторінках видань матеріали для підвищення кваліфікації.

________________________________________________________________
Грамотний бухгалтер робить своє підприємство успішним.
Успішні підприємства - багата Україна.
________________________________________________________________

В цьому і полягає реалізація принципу роботи «Баланс-Клубу» - соціально відповідального бізнесу, яким керує А. Позов.

Наукова робота

Вік живи вік учись. Справедливість цієї народної мудрості Аполлон Позов підтвердив особистим прикладом. На піку своєї кар'єри він став аспірантом Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана. У 2014 році захистив дисертацію на кафедрі «Бухгалтерський облік», ставши кандидатом економічних наук.

Нагороди

Професійна, творча і наукова діяльність Аполлона Харалампійович Позова отримали високу оцінку держави. Серед його нагород - Міжнародна нагорода ім. Луки Пачолі за значний внесок у розвиток бухгалтерського обліку, численні подяки та почесні грамоти Кабінету Міністрів України.

1 из 1

Родина

Тільки щаслива людина може бути успішною. Сьогодні Аполлон і Світлана Позови не тільки подружжя, але і ділові партнери. Вони є співзасновниками ВКК «Баланс-Клуб». Підтримали сімейний бізнес і сини, а також невістки. Всі вони працюють топ-менеджерами в компанії. Зростає онук Данило. Є кому продовжити справу Аполлона Позова.

1 из 1

Місія

Аполлон Позов каже: «Найголовніше і найцінніше в нашій роботі - радість від спілкування з колегами-бухгалтерами і можливість служити для їх блага. Ми хочемо, щоб українські бухгалтери усвідомили себе цілісною професійною спільнотою, єдиною родиною, в якій кожен родич щиро і з любов'ю піклується один про одного».

1 из 1

Коментарі до матеріалу