Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

10 листопада - Всесвітній День Бухгалтера

Ви знали, що 10 листопада відзначається Міжнародний день бухгалтера? І чому була обрана саме ця дата?

10 листопада 1494 року з друкарні Паганіні ді Паганіні в Венеції виходить Трактат про рахунки і записи, що міститься в книзі Луки Пачолі "Сума арифметики, геометрії, вчення про пропорції і відношення» (Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita).

Лука вирішив у своїй «Summa» підсумувати всі знання, накопичені людством до XV століття. І саме в ній містилося перше нагадування про подвійний запис у бухгалтерії.

1 из 1

Сам автор не претендував на «винахід» бухгалтерії, а неодноразово говорив в своєму Трактаті, що він описує те, що вже є. Не випадково епіграфом до Трактату він записав слова:

Qual fuerant mediis
carie consumpta latebris
restituit Lucas lectoramice tibi

Те, что в пилу валялося
і томилося забутим в темниці,
Лука знайшов для тебе,
друг та читач.

В одному з Трактатів «Summa», під заголовком «Particularis de computis et uris» (Про рахунки і інші роботи) дається докладний опис подвійної бухгалтерії - під назвою «Метод Венеції». Цей твір послужив основою для багатьох інших робіт з бухгалтерського обліку. Система, яку він опублікував, містить бухгалтерський цикл яким ми його знаємо і використовуємо по сьогоднішній день. Він описав використання журналів і бухгалтерських книг, і попередив, що людина не повинна лягати спати ночами, поки дебет не зійдеться з кредитом. Його трактат зачіпає широкий спектр питань, аж до бухгалтерської етики та госпрозрахунку. Саме завдяки цьому Лука Пачіолі був удостоєний високого титулу «Батька бухгалтерії».

З його роботи завжди можна дізнатися щось цікаве, це як подорож до витоків бухгалтерського обліку.

У всьому світі бухгалтери відзначають 10 листопада свій професійне свято, і вірять, що в один прекрасний день, це свято стане для бухгалтера додатковим вихідним.

Коментарі до матеріалу