Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

«Красивий баланс і наявність усіх первинних документів за реєстром – вищий ступінь насолоди» - інтерв'ю з Антоніною Юрченко

Світ позитиву

25.04.2018 404 0 3

«Зростати професійно - необхідно» - принцип героїні нашого інтерв'ю Антоніни Юрченко (бухгалтерське агентство «АВІСТА», м.Харків). Антоніна стала переможцем конкурсу «Кращий бухгалтер України - 2017». З нашим законодавством і середнім рівнем зарплат середньому бухгалтеру нескладно отримати комплекс неповноцінності ... Антоніна поділилася з нами, як стати вище середнього!

1 из 1

Про вибір професії 
Бухгалтером я стала випадково. Училася на інженера-електрика в політехнічному інституті (заочно) і підробляла помічником бухгалтера в одній організації, там і допрацювалася до посади головного бухгалтера. Перший час мене контролювали досвідчені аудитори, пізніше я закінчила курси з бухгалтерського обліку, потім здобула другу вищу освіту за спеціальністю «Облік та аудит». І понеслося. Постійно навчаюся. Семінари, тренінги, спеціалізована література. Є передплатником «БАЛАНСУ». За останні два роки склала іспити та подала документи на сертифікат бухгалтера-практика САР, подумую над сертифікатом CIPA. Хоча це й більше за те, що мені потрібне у звичайній роботі. Але я вважаю, що зростати професійно – необхідно. Мені це цікаво. 

Про роботу 
Мені подобається моя робота. Із задоволенням приходжу до офісу, крижу рахунки, знаходжу відповіді на складні запитання. Красивий баланс і наявність усіх первинних документів за реєстром – вищий ступінь насолоди. Напружує те, що основний тягар законодавчих нововведень, причому часто необґрунтованих, лягає на бухгалтерів. Ну скажіть, кому потрібні були нові форми касових документів? А бухгалтери витратили свій час на те, щоб вникнути в зміни, обновити ПЗ або запастися новими формами паперових бланків. А СМКОР? Це для бухгалтерів страшний сон і вирвані години роботи, часто ніким не оплачені. Виконавчі органи теж іноді поводяться упереджено й некомпетентно. Хоча треба визнати: саме завдяки майстерності наших законодавців хороший бухгалтер ніколи не залишиться без свого шматка хліба з маслом.

1 из 1

Про конкурс «Кращий бухгалтер України – 2017»
Враження від конкурсу тільки позитивні. Конкурс був проведений на високому рівні. А церемонія нагородження залишила дуже теплі спогади. І, між іншим, були гарні призи та подарунки. Також в адресу переможців конкурсу було сказано багато прекрасних слів. Це ж так важливо – отримати визнання за свою роботу, відчути шану та повагу. Від усієї душі дякую організаторам за те, що ви даруєте нам свято. 

1 из 1

Про сім'ю 
Я зі звичайної сім'ї. Моя мама швачка, а тато – замдиректора з виховної частини на заводі УПП УТОГ у м. Бахмуті Донецької області. Вони в мене слабочуючі. У часи мого дитинства батьки завжди були на роботі. При цьому нічого не заробляли: це був період розвалу СРСР, коли всім трудягам дісталося. Дотепер пам'ятаю смак цибульних котлет. Напевно, головне місце в моєму дитинстві посідають бабусі та дідусь. Одна бабуся виняньчила мене й прищепила любов до порядку. У другої я проводила в селі кожне літо. Там було багато дітвори, ми носилися полями, бігали купатися на річку, а вечорами кликали в гості сусідів і співали пісні під баян. Зараз це звучить просто нереально! Я хочу сказати своїй сім'ї спасибі за все. За те, що давали мені свободу вибору, за те, що віддавали мені останнє. За те, що вони прекрасні люди, і мене навчили бути людиною. 

Про особисте 
Моя люба сім'я складається із трьох чоловік: ми із чоловіком і дочка Маша 14 років. Дочка вже три роки живе в Києві, вона обрала для себе професію балерини й навчається в спеціалізованій хореографічній гімназії «Кияночка». А ми із чоловіком за нею сумуємо й виховуємо двох котів. Хоча вихователі з нас нікудишні, оскільки ці вухасті монстри творять що хочуть. Маша талановита й старанна дівчинка. У неї є значні успіхи в професійному плані. А я, зі свого боку, намагаюся фінансово забезпечити її розвиток. Балет – задоволення не з дешевих. Я вважаю себе хорошою мамою, хоча, можливо, занадто суворою. Я дуже критична по відношенню до себе та оточуючих. Моїм близьким, звичайно, від мене дістається. 
Із майбутнім чоловіком ми познайомилися по Інтернету. Чоловік у мене дуже сімейний і домашній. Любитель котів, як і я. Любить рибалити, хоча рибу майже не їсть. Любить природу та землю. Я думаю, коли ми з ним постаріємо, то виїдемо кудись у село, заведемо корову, посадимо картоплю, і будемо цілком щасливі. Але це потім. А зараз я практично живу на роботі. Домашню роботу не дуже люблю, та її в мене і небагато. Не фанатію від кулінарії, і вона відповідає мені взаємністю. Але ми намагаємося правильно харчуватися та вести здоровий спосіб життя. Коротше, плануємо померти здоровими. 

Про чоловіків 
Систему життя, коли чоловік добувач, а жінка – хранителька домашнього вогнища, сьогодні можна віднести до раритетної. Жінки багато працюють, вони стали більш незалежними, більше цінують свій особистий простір, свій особистий час. Вони чекають від чоловіка розуміння та підтримки. Коли я приходжу пізно з роботи, а дома вже готова вечеря, я відчуваю себе щасливою. На жаль, мій чоловік нечасто мене так балує, але завжди допомагає мені по дому. Хоча й це не головне. Головне для подружжя – відчуття, що ти довіряєш людині, яка поруч, що вона тебе не зрадить, вона рідна і близька. 

1 из 1

Про подруг 
Мені пощастило мати декілька близьких подруг. У кожної свої справи, турботи та вічний цейтнот. Але ми все одно іноді зустрічаємося й навіть подорожуємо разом. До речі, саме завдяки одній із подруг я й виграла в конкурсі. Ми із сім'єю та моєю кумою саме були у відпустці, коли в мене «горів» план із написання конкурсної роботи. Ніяк мені не давався розділ щодо взаємодії менеджерів між підрозділами та керуючими апаратом. І от моя кума, яка за щасливим збігом обставин працює менеджером середньої ланки у великій компанії, саме й підказала мені нюанси роботи. Так що моє есе, написане на березі теплого моря в перервах між купаннями, виявилося вдалим багато в чому завдяки їй. 

Про захоплення
Ходжу до спортзалу, це тонізує й дозволяє розслабитися після роботи. Люблю читати, хоча останнім часом проміняла читання на комп'ютерні ігри. Ви не уявляєте, якщо поєднати гру «три кульки одного кольору в ряд» зі стратегією та прокачуванням героїв – це просто вбивчо затягує. Боже, дай мені сили позбутися цієї дурної звички! Дуже люблю подорожувати. Моя найбільш далека подорож була в 2017 році із друзями в Мексику, ми їхали без тура, просто купили квитки й забронювали номери в різних містах, а також орендували машину. Це було незабутньо саме завдяки різноманітності. Ми відчули контраст між шикарними пляжами Канкуна та нетрями Мехіко, розслаблялися на райському острові Карибського моря, подивувалися величі пірамід майя, визволяли зняті автомобільні номери в місцевій поліції, запалювали на веселих сальса-вечірках. Заради таких емоцій і варто жити. 
 

1 из 2

Побажання колегам у різних регіонах України 
Дорогі колеги, я бажаю вам любові, добра, веселощів та миру в усьому світі. Не бажаю терпіння, мені здається, це із серії «через силу», але бажаю стійкості характеру. Із нашим законодавством і середнім рівнем зарплат середньому бухгалтеру нескладно отримати комплекс неповноцінності – значить, будьте вище за середнє. А для цього потрібно вчитися, вчитися та ще раз учитися!

Коментарі до матеріалу