Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

«Робота має приносити моральне задоволення» - інтерв'ю з Валентиною Левченко

04.01.2019 233 0 0

Валентина ЛЕВЧЕНКО, начальник фінансово-економічного відділу – головний бухгалтер КЕО Міноборони України, м. Запоріжжя. У 2018 році Валентина стала переможцем в конкурсі «Кращий бухгалтер України – 2018».  Про вибір професії, про роботу і захоплення успішного бухгалтера, читайте в нашому інтерв'ю.

1 из 1

Про участь у конкурсі «Кращий бухгалтер України – 2018»
Я беру участь у конкурсі з 2014 року і можу сказати, що з кожним роком конкурс удосконалюється, і брати участь у ньому усе цікавіше та цікавіше. 

Про вибір професії 
Як не дивно, я не хотіла бути бухгалтером. Я хотіла стати лікарем. Декілька разів вступала до медінституту, але не проходила по балах. Паралельно закінчила медучилище із червоним дипломом, працювала медсестрою. Але потім вирішила вступити на економічний. Закінчила Університет сучасних знань у Києві, стала фінансистом. Працювала в банку. Після скорочення відділу, яким я керувала, пішла до першої бюджетної установи, якій потрібен був економіст (це виявився КЕО м. Запоріжжя). Через півроку стала бухгалтером-ревізором, ще через півроку – головним бухгалтером. Про свій вибір нітрохи не шкодую. Моя робота – це не тільки цифри та звіти. Це насамперед спілкування з людьми, які мене оточують. 

Про колектив 
У нас дуже дружний колектив – це мої бухгалтери та економісти. Ми часто разом відпочиваємо (навіть родинами): на природі, морі, у кафе та парку. Я пишаюся моїми дівчатами. Вони в мене найкращі. Добре працюють і прекрасно відпочивають. 

Про кар'єрне зростання 
Я завжди ділюся досвідом із колегами і не соромлюся зайвий раз попросити допомоги в них. Серед моїх колишніх підлеглих уже два головних бухгалтери бюджетних установ. Мене часто запитують: «Як побудувати успішну кар'єру в бухгалтерії, із чого розпочати та як досягти кар'єрних висот?» Я відповідаю всім, що бажання побудувати успішну кар'єру в будь-якій сфері, у тому числі і в бухгалтерії, мало. Потрібно розуміти, чого ви хочете досягти. Правильно обрана ціль, знання, старнність, працьовитість, амбіції, бажання розвиватися – це те, що допоможе зробити успішну кар'єру. А починати можна, а може, навіть і потрібно, із малого. Достатньо почати працювати бухгалтером, помічником бухгалтера, читати спеціальні видання для бухгалтерів. Наприклад, я – передплатник видання «БАЛАНС-БЮДЖЕТ», це мій помічник у роботі. І, звичайно, не можна забувати про те, що професія повинна подобатися, робота повинна приносити моральне задоволення. Ніякі матеріальні компенсації не допоможуть, якщо робота не на радість. Бажаю всім не помилитися у виборі професії!

Про законодавство 
Останнім часом дуже часто змінюється законодавство в сфері обліку та оподаткування. Хотілося, щоб усе-таки уніфікували форми звітів (я говорю про ЄСВ і ПДФО) і трансформували в один звіт. Я не відкрию Америку, якщо скажу, що ми – країна податків. Перелік податків потрібно скорочувати, а відповідальність за їхню несплату – підвищувати. Потрібно стимулювати чеcного платника податків, а недобросовісних – притягувати до адміністративної відповідальності (збільшити штрафи за несплату). 

1 из 1

Про родину 
У мене середньостатистична українська родина: чоловік – Віталій Анатолійович і двоє синів – Владислав (24 роки) та Володимир (16 років). Ще є кішка Марта й такса Мотильда. Із чоловіком ми познайомилися, коли я ще навчалася в школі, на дні народження спільного друга. Це була любов із першого погляду. 17 жовтня 2017 року ми із чоловіком відзначили наш срібний ювілей – 25 років із дня весілля. Шлюб не може існувати без довіри та правди. У стосунках ціную відданість і щирість. Не переношу дурних і самовдоволених чоловіків. І ще тих, хто вважає, що місце жінки на кухні. Мене просто рве на шматки, коли я це чую. 

Про синів 
Діти – це моя гордість. Мої хлопчики самостійні, вони великі помічники татові та мамі. Старший – економіст, але обрав підприємництво. Молодший закінчує 11-й клас і паралельно навчається в коледжі на 2-му курсі дистанційно на інженера-геодезиста, землевпорядника. 

Про домашню роботу 
Я дуже люблю готувати. За словами моїх домочадців, у мене це виходить дуже добре. Є дві страви, які всім особливо подобаються: український борщ і торт «Наполеон». Багато роблю закруток на зиму: різні варення та соління. Друзям моїх дітей дуже подобаються мої мариновані огірки. Як говорить мій старший син: «Мамо, про твої огірки ходять легенди!» Я вважаю, що в мам немає неулюбленої роботи, є така, що сьогодні не хочу, а завтра зроблю… 

Про батьків 
На жаль, моїх батьків немає вже серед живих. Але я їм вдячна, що дали мені хорошу спадковість, яку я можу передати своїм дітям та онукам. На мій погляд, це вже немало. А все інше залежить від самої людини. 

Про захоплення 
Я люблю подорожувати та розводжу орхідеї. 

Про життя 
Головний урок, який дало мені життя, я засвоїла, коли зіткнулася зі зрадництвом людей, яких уважала рідними, й отримала допомогу у важку хвилину від людей, від яких цього не чекала і навіть подумати не могла… 

Побажання колегам у різних регіонах України 
Дорогі мої! Я хочу, щоб ваше життя проходило не тільки на роботі. Частіше оглядайтеся – навколо цілий світ. Нехай вас оточує любов близьких, повага колег і фінансове благополуччя. Щоб завжди сходився баланс: і на роботі, і в душі. Миру вашому дому. Усіх вітаю з наступаючим Різдвом і Новим роком!

1 из 1

Коментарі до матеріалу