Як з’явилися Бухгалтерські конгреси, або Історія, яка залишилася за кулісами і яку ніхто не знає
Учора згадала, як рівно 13 років тому ми почали підготовку до нашого першого Всеукраїнського бухгалтерського конгресу. І замислилася: « А як усе це почалося?». Можливо, вам так само було б цікаво про це дізнатися.
Ішов 2007 рік. На той час компанія «Баланс» уже 16 років працювала на ринку професійної преси для бухгалтерів, проводила семінари й організовувала Клуби бухгалтерів в усіх регіонах України. Зустрічаючись на місцях з бухгалтерами, я бачила їхні проблеми, бачила, як важливо було для них наводити лад у фінансах підприємства. І мені завжди хотілося, щоб власники бізнесу, створюючи й розвиваючи свій бізнес і тим самим впливаючи на економіку країни, були в безпеці. А цього можна досягти, лише якщо між ними й бухгалтерами є єдине розуміння питань економіки, фінансів, бухгалтерії. Мені хотілося, щоб чиновники, приймаючи закони, завжди чули тих, для кого вони це роблять. Щоб законодавство було зрозумілим і простим у застосуванні.
Як це зробити, я тоді не зовсім розуміла. Це були мрії, але їх дуже хотілося втілити.
У той час я, як власник бізнесу і керівник, часто відвідувала різні конференції з питань управління та розвитку бізнесу. На цих конференціях було багато спілкування з такими самими, як я, керівниками бізнесу. Обмін досвідом і зустрічі з експертами допомагали мені знаходити відповіді на безліч моїх проблем.
Я часто запитувала себе: «Чому я, як керівник, можу отримувати відповіді на свої запитання, а бухгалтер – ні? Поки не потрапила в Португалію на великий європейський бухгалтерський конгрес, який проводила Європейська асоціація бухгалтерів. Усе побачене та почуте там мене вразило: місце проведення (це був величезний конгрес-хол, призначений для проведення заходів на високому рівні); учасники (приїхали бухгалтери й аудитори з усіх країн Європи і світу); привітання від органів державної влади; символіка, оформлення, матеріали учасникам, організація зустрічі учасників, культурна програма, – усе було на найвищому рівні; теми, що обговорюються на цьому авторитетному форумі, торкалися не поточних питань роботи бухгалтера, а були спрямовані на розвиток професії.
І ось саме тут я побачила, як можу втілити свої мрії. Я побачила, що це все можна реалізувати в нас в Україні.
Рівно місяць знадобився на пошук місця проведення, складання програми проведення першого Конгресу, узгодження списку експертів. Маючи все це, ми за наступний місяць зібрали учасників – головних бухгалтерів провідних вітчизняних підприємств з усіх регіонів України. Ви знаєте, я сама не очікувала такого відгуку як з боку практиків-бухгалтерів, так і з боку законодавців-держчиновників. Просто, як кажуть, ніби зірки зійшлися в потрібному місці. Перший Всеукраїнський бухгалтерський конгрес відбувся в липні 2007 року в Ялті, в одному з найпрестижніших готелів Криму - «Ялта-Інтурист». Ми створили перший в Україні майданчик для спілкування між законодавцями і тими, хто ці закони виконував. Бухгалтери отримали можливість безпосередньо впливати на закони і не бути прямим наслідком усіх неврегульованих проблем у законодавстві, а держчиновники отримали зворотний зв’язок і допомогу з боку практиків.
Ви не повірите, але на першому ж конгресі нам вдалося все, що я побачила в Португалії:
- престижне місце проведення; понад 300 бухгалтерів-практиків з усіх 25 регіонів України;
- привітання й участь представників від Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Кабінету Міністрів Криму і Кримського Казначейства;
- галузеві секції (бюджет, агро та комерційний напрям) за участю провідних фахівців міністерств і відомств України;
- культурна програма під час проведення заходу.
Ось зараз згадую все це, і не вірю сама собі. Я ж за своєю натурою, можна сказати, інтроверт. І для мене оперування цифрами та спілкування з ними на початку моєї трудової діяльності було найкращою роботою. А в міру розвитку бізнесу все більше й більше доводилося спілкуватися з людьми. І, о Боже, я побачила, як багато я втратила, боячись спілкуватися. Багато моїх проблем було розв’язано, як тільки я почала значно більше спілкуватися з іншими людьми. Ось і на конгресі в мене вийшло надати можливість багатьом бухгалтерам спробувати переступити цей бар’єр. Тут багато хто знайшов найкращих своїх друзів і подруг, таких самих колег з інших регіонів, з якими дружать і спілкуються вже багато років. А також зуміли вибудувати правильне спілкування з держчиновниками, доносячи до них свої проблеми.
Надавши людям можливість спілкуватися на професійні теми, мені здалося, що цього буде мало. У цій професії сьогодні понад 80 % – жінки. Повністю віддаючись роботі, вони іноді забувають, що вони, насамперед, є жінками і мають бути щасливими. А ми будемо щасливі, якщо сповнені енергією, тобто здорові та красиві, усе гаразд у сім’ї з чоловіком і дітьми. Тобто, якщо скрізь є баланс. Але не завжди це виходить. Тому я вирішила ще надати можливість всім учасникам у межах конгресу поспілкуватися на теми здоров’я, краси, стилю й ефективності.
Ось це все і стало відрізняти нас від усіх подібних заходів і дозволило не лише втілити мої мрії, але й побачити, наскільки змінилося ставлення до цієї професії в суспільстві та в самих бухгалтерів.
Якби 13 років тому я сказала собі: «Усе, що ти хочеш, – є нереальним!», – упевнена точно, що цього всього не було б!
Цікаво, а чи є серед моїх читачів учасники перших конгресів? Що у вас залишилося в пам’яті, які емоції, як змінилося ваше життя?
Коментарі до матеріалу