Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як я читаю книги

23.11.2020 66 0 0

Хочу поділитися з вами своїми невеличкими лайфхаками, які допомагають мені більше читати й діставати користь від цього процесу.

  1. Закладки (стікери) для ідеї̆. Якщо бачу класну ідею, яку можна застосувати десь, – прикріплюю горизонтальный стикер. Зустрічаю ідею, на которой можна заробити гроші – вертикальный стікер. Це допомагає мені візуалізувати ідеї та якнайшвидше реалізувати їх на практиці. Цей лайфхак піддивилась у Ігоря Манна.
  2. Кожній книзі даю шанс – 50 сторінок. Якщо не зайшло і немає закладок, книгу відкладаю.
  3. Перед читанням обов'язково ставлю запитання: «Навіщо? Якої інформації мені бракує? Що хотіла б дізнатися»?. Це допомагає сконцентруватися на темі й бачити потрібне. Запитання записую і потім звіряю з відповідями, отриманими від книги.
  4. Замітки на полях – залишаю коментарі прямо в книзі. Це допомагає надалі швидко освіжити матеріал таі орієнтуватися в темі.
  5. Цитати. Раніше просто копіювала вподобану в цитатник і забувала про неї. Зараз намагаюся зрозуміти її, проговорити, застосувати до якоїсь ситуації. І переношу в документ, де вона б прийшлася б до слова (підпис до світлини, стаття та ін.)

Головне – застосовувати ці прості правила, а не просто пам'ятати, що вони є. Тоді ефективність буде в рази вище. Розібрати колись книгу разом із вами? Яка тема була б актуальною?)))

Коментарі до матеріалу