Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Мої топ-10 книг із фінансів для керівників

23.11.2020 34 0 0

 1. Володимир Савчук «Стратегія + Фінанси».
  Стратегію без фінансів побудувати неможливо. Книга повністю розкриває цю тему, незважаючи на її складність. Усе показано на прикладі реального вітчизняного підприємства.
 2. Олександр Висоцький «Фінансове планування».
  Добре описано основні та важливі правила фінпланування, а також саму процедуру фінпланування.
 3. Олексій Дудін «Дебіторська заборгованість».
  Книгу написано юристом та бізнес-консультантом з досвідом роботи у сфері управління дебіторською заборгованістю та стягнення боргів понад 8 років. Наводиться безліч прикладів, практичних завдань, а також зразків документів, які можна використати в роботі із боржниками. Якщо у вас проблема, хто в компанії має займатися дебіторською заборгованістю, то ця книга і для вас.
 4. Володимир Савенок «Як скласти особистий фінансовий план».
  Книга про правила роботи з особистими фінансами. Як знайти гроші на реалізацію ваших життєвих планів, скільки б їх не було зараз. До того ж, не шляхом жорсткої економії, а завдяки грамотному плануванню фінансових потоків. Корисна як дорослим, так і дітям.
 5. Сніжана Манько «Як навести лад у фінансах компанії».
  Дуже простою зрозумілою мовою про те, як створити систему управління фінансами. Рекомендую всім ФОП, малому та середньому бізнесу.
 6. Олексій Герасименко «Фінансова звітність для керівників».
  Ця книга є вже більш академічною, ніж попередня. Тому рекомендую спочатку вивчити книгу Сніжани Манько, а потім відточувати інструменти тут.
 7. Майк Мікаловіц «Спочатку заплати собі».
  Книги цього автора я дуже люблю. Читаються легко, завжди на прикладах. Ця книга — не виняток. Опинившись на грані розорення, Майк переосмислив свій стиль ведення бізнесу і створив систему, яка допомагає позбутися боргів, регулярно отримувати прибуток і масштабувати свою діяльність. Він надав зрозумілий покроковий план дій і безліч кейсів реальних підприємців.
 8. Джордж Семюель Клейсон «Найбагатший чоловік у Вавилоні» (у рос. перекладі – «Самый богатый человек в Вавилоне»)
  ‪У книзі описано найпростіші правила поводження із грошима — як заробити, накопити, вкласти і примножити. Насправді все просто — важливо зрозуміти і застосувати. Читається легко та швидко. Цікавою буде абсолютно для кожного. Хороша книга, рекомендую!
 9. Ендрю Уайлман «Скорочення витрат».
  Контроль витрат — це основа ефективності бізнесу. Але ми не завжди знаємо, як грамотно це робити. А в умовах кризи це набуває вирішального значення. У книзі добре показано структурований підхід до стратегії управління витратами.
 10. Кіран Уолш «Ключові показники менеджменту».
  Назва говорить саме за себе. В авто ви не поїдете, якщо зламана панель приладів. У бізнесі те саме. У книзі в доступній формі за допомогою наскрізних прикладів розглядається система показників, які використовуються для аналізу ефективності компанії.

Які з них ви вже читали? Що у вас у top за цією темою?

Коментарі до матеріалу