Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Не те пальто, або Чому багато хто живе не тим життям, про яке мріяв

23.11.2020 71 0 1

Саме ми, наші думки, вчинки, почуття й вибір зробили наше життя таким, яким воно є зараз. Нещодавно мені зустрілася влучна цитата автора книги «Правила успіху» Джека Кенфілда : «Ви ніколи не досягнете успіху, якщо й надалі звинувачуватимете когось або щось у своїх невдачах. Якщо ви збираєтеся стати переможцем, то мусите признатися собі: це ви, саме ваші думки, вчинки, почуття й вибір зробили ваше життя таким, яким воно є зараз. Це були ви, і ніхто інший!!!»

Це змусило мене замислитися й усвідомити один із своїх важливих життєвих принципів: «Ніколи не починати щось, поки не зрозумію точно, чого хочу і як це виглядатиме, коли я отримаю його».

І завжди, порушивши цей принцип, я отримувала неприємності.

Довгоочікувана відпустка. Я налаштувалася добре відпочити з друзями, подивитися нові місця, подихати свіжим повітрям, прийняти процедури у спа-салоні. Та й компанія зібралася теж нічого. Минає перший день нашої подорожі, і я розумію, що відбувається щось не те. Я хотіла, щоб усім весело було, побачити щось нове, у спа потрапити. А насправді одному захотілося в музей піти, для спа не в усіх знайшовся потрібний час, ще хтось вирішив поспати. Загалом, їхали у відпустку з одним баченням, а насправді вийшло інше. У результаті – зіпсований настрій, втома, конфлікти та ін. Усе НЕ ТЕ...

Чи ось ще випадок, коли я обрала собі в нову компанію головного бухгалтера. Вона дійсно була професіоналом своєї справи, знала, як скласти й подати звітність. Надії на нашу тривалу спільну роботу спочатку були райдужні. І ось виникає ситуація, коли треба допомогти розібратися із платежами клієнтів під час нашого виїзного заходу. А це припало якраз на вихідні.

Ось тут, як кажуть, я й попалася! Телефон у бухгалтера відключено, зв'язку немає. А після моїх докорів ще й море обурення, що це законний вихідний і вона має право не вмикати телефон і т. д. Звісно, я зробила помилку, що не попросила її заздалегідь бути на зв'язку. У результаті програма доступу до банку на мій комп'ютер не встановлюється, банківські виписки є недоступними, клієнт і організатори нервують, ми терміново шукаємо того, хто може допомогти з доступом до виписок, настрій ніякий. І знову все НЕ ТЕ...

Усе це призвело до великої кількості зайвих рухів через те, що раніше я не зробила найголовнішого. Із самого початку, коли я захотіла собі головного бухгалтера, я не зробила для себе повністю зрозумілою картину того, яку людину я хочу залучити і якою вона має бути. Однієї лише якості «професіонал» було мало.

Такі неприємності в моєму житті виникали завжди, коли я не робила для себе опису ідеальної картини, яку я хотіла б мати. Результат таких ситуацій у кожного може бути свій: або починаємо все спочатку, або терпимо все життя, тому що знову треба витрачати час на пошук нового фахівця, а хороших і так мало, пристосовуватися до того, що маєш. Ось так проходять кращі роки життя...

А тепер уявімо собі іншу картину: що було б, якби я заздалегідь прописала для себе в подробицях, як хотілося б провести свою довгоочікувану відпустку: з якими друзями, в яку країну або регіон, в який сезон, обов'язкові характеристики готелю, якої їжі хочеться скуштувати, транспорт, активний відпочинок чи пасивний на пляжі.

Чи описала б свого ідеального бухгалтера: який результат чекаю від нього, що він повинен робити, які навички, знання, особисті якості мати, які завдання розв’язувати, за якими критеріями я його відбиратиму, які ситуації бувають у бізнесі.

Для чого я це все пишу?

Починаючи будь-який проєкт або бажаючи досягти якоїсь мети, ми іноді не дуже собі уявляємо, що це таке. Чи уявляємо одну картину, а насправді отримуємо абсолютно іншу.

Що я хотіла б отримати ? Що найголовніше для мене? Усе це треба написати, викласти всі мрії та наміри на папері.І лише після цього вони фокусуються й починають здійснюватися.

Якщо ми чітко знаємо, чого хочемо, то точно вже не погоджуватимемося на менше й у нас завжди буде із собою орієнтир, до чого треба рухатися, а не чекати «біля моря погоди».

Що краще й точніше визначаєш те, чого хочеться, то більше з'являється бажання і здібностей дійсно цього досягти.

Ще декілька аргументів на користь того, навіщо це все треба описувати: можна чітко побачити своє майбутнє, до чого треба прагнути; погодитися з собою, сказавши: «Так, це те, що МЕНІ потрібно, а не комусь іншому»; не робити те, чого не треба і те, що неприйнятно. І найголовніше – коли починаєш щось нове, уже є список того, що треба з'ясувати насамперед.

Запитайте себе, скільки грошей ви хотіли б мати, як має виглядати ваша робота, яким має бути рівень життя, які мають бути стосунки в сім'ї, з чоловіком, дітьми, батьками, друзями. Якщо ви – керівник, дайте відповідь собі, як має функціонувати ваше підприємство або відділ, щоб це давало вам не лише доход, але й розвиток. Це й буде ідеальною картиною.

Однак це ще не все. Найголовніше – поставити собі запитання: «А для чого мені все це, чого я хочу досягти, де буде щастя, в якому напрямі я маю рухатися, щоб завжди бути щасливим?». Лише рух у бік справжньої мети приведе до щастя.

Отже, як каже мій 9-річний онук, коли дідусь його запитує: «Даня, ти вже намалював у голові картинку, чим ми займатимемося на вихідних?», – «Дідусю, я не вмію малювати в голові, сідай і пиши список!!!».

Сідаймо й пишімо ідеальну картину всього, що хотіли б мати, здійснити, реалізувати, отримати, і заради якої мети.

Коли писала цей пост, згадався мотивчик у тему з народного фольклору:

«Хорошо быть девушкой в розовом пальто, можно и не в розовом, но уже не то... Хорошо быть женщиной в норковом манто, можно и в фуфайке, но уже не то... Хорошо быть женщиной в новеньком авто, можно и в автобусе, но уже не то... Хорошо зарплату бы тысяч эдак в 100, можно и 15, но уже не то...».

Тож нехай у нашому житті буде лише ТЕ!!!

Коментарі до матеріалу