Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Про гроші, фінансову грамотність і фінансову відповідальність

23.11.2020 29 0 1

Ця стаття не лише для бухгалтерів, а взагалі про гроші, фінансову грамотність і фінансову відповідальність. Читати всім, у кого є гроші

Гроші – це інструмент життя. Будь-яким інструментом людина повинна ВМІТИ користуватися. Гроші – не мета, і всі це запам'ятали й давно розібрали. Якщо у вас не так, вникніть в це формулювання глибше.

Фінансову відповідальність не викладають у школах, не вивчають в університетах. Це те, що залежить лише від самої людини, і розуміння цього закладається дітям у сім'ях.

→ Бути фінансово грамотною людиною – це не означає, що кожен повинен закінчити якісь фінансові курси, пройти навчання, стати економістом, оперувати гучними термінами. Але бути фінансово грамотними та фінансово відповідальними у своєму житті ми просто зобов'язані. Фінансово відповідальна людина просто повинна завжди знати, скільки у неї грошей в гаманці, на картці, куди вони мають бути розподілені, які платежі треба здійснити насамперед, а які мають другорядне значення. Тобто – елементарно аналізувати свої фінансові потоки, співвідносити свої доходи та витрати.

→ Володіння основами фінансової грамотності дозволяє ставити реалістичні цілі та впевнено йти до їх досягнення. Щоб просто зберегти зароблене, треба постійно оновлювати свої знання в галузі управління коштами.

→ Відсутність фінансової грамотності може призвести до прийняття нерозумних фінансових рішень, які негативно вплинуть на фінансовий стан людини, а то й заженуть його у боргову яму як в особистих фінансах, так і в бізнесі.

Перше рішення проблеми — фінансова освіта населення, яка дозволяє споживачеві фінансових продуктів і послуг приймати більш зважені, інформовані рішення.

Друге, що також є дуже ефективним в особистих фінансах, — усвідомлена співпраця з фінансовим консультантом, який допоможе набути потрібних навичок управління фінансами, покаже всю ефективність інструментів, якими можна і треба користуватися.

І на завершення три грошові звички, які допомагають виховувати в собі фінансову відповідальність:

  1. Поважайте свої гроші. Поважайте себе – свою працю – свої гроші.
  2. Рахуйте свої гроші. Скільки є. Скільки кому заборгували. Куди вони діваються.
  3. Думайте про свої гроші і про те, як підвищити свої доходи.

Коментарі до матеріалу