Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Бажаєте працювати із професіоналами – розумійте їх!

23.11.2020 22 0 1

У мене багато друзів-підприємців. І коли розмова заходить про облік, більшість намагаються швидко закінчити її: «Та припини ти. У мене є бухгалтер. Я в це не вникаю».

Виходить, що бухгалтер живе своїм життям, а керівник – своїм. Багато хто з керівників вважає, що бухгалтер створений для подання звітності до контролюючих органів.

А от цікаво: якби держава дозволила не вести бухоблік, чи вели б його підприємці?

«Швидше за все, вели б просто управлінський облік»,- передбачаю вашу відповідь.

Добре. Але навіть управлінський облік ведеться за даними бухгалтерського обліку. Треба ж звідкись брати первинні цифри. Уся первинна інформація про господарські події створюється безпосередньо методами бухгалтерського обліку.

Бухоблік – це інструмент. І його вигадали не ми. Людей, які не вміли ні писати, ні рахувати, саме життя примушувало вести облік, щоб виживати.

У стародавні часи обліковими даними розпоряджався на власний розсуд вождь племені. Якщо плем'я ставало досить великим, вождь «делегував» частину своїх функцій своїм «уповноваженим». Бухгалтером тоді міг стати лише той, хто вмів писати та рахувати. Ставши бухгалтером, він повинен був здійснювати контроль «за мірою праці та споживання».

А поява такої чудової держави, як Єгипет, що досягла грандіозних успіхів і залишила нащадкам одне з неперевершених чудес – приголомшливі піраміди – стало можливим лише завдяки чіткій і добре налагодженій системі бухгалтерського обліку, що спирався на надійні носії даних. Тоді майстерності писаря навчалися цілих 20 років (це вам не бакалаврат закінчувати). Крім рахівництва, представникам цієї професії доводилося здійснювати розрахунки витрат на транспортування вантажів, визначати розміри споруд і площі земельних ділянок.

Повернемося в сьогодення Що спадає на думку, коли ви чуєте слово «бухгалтер»? Нудна, рутинна і нецікава робота?

Багато підприємців кажуть, що їм постійно бракує грамотного бухгалтера в компанії. Як мінімум, цей факт наводить на дві думки: 1) професія все ще залишається затребуваною; 2) страждає компетентність і кваліфікація сучасних працівників цієї сфери.

Так от, хороший головбух — це той самий кардинал Рішельє при французькому королі Людовику. І якщо ви бажаєте працювати з такими професіоналами, треба хоча би розуміти їх.

Коментарі до матеріалу