Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Бухгалтеру потрібно бути дуже «чіткою» і впевненою в собі людиною

Світ позитиву

17.05.2017 414 0 0

Інтерв'ю з Оленою Тимура, головним бухгалтером ТзОВ «Галеко» та ТзОВ «Молоток», м.Львів. Досвід роботи бухгалтером у Олени - 10 років. Вона захоплюється програмуванням, успішно поєднує роль молодої мами і головбуха двох компаній! Крім того, Олена є переможцем конкурсу «Кращий бухгалтер України». Про шлях в професію, роботу і особисте життя в нашій статті.

1 из 1

Про вибір професії

У дитинстві я мріяла працювати в банку. Мені здавалося, якщо там багато грошей, то це найкраща робота, яка лише може бути. Влітку я підробляла, продаючи морозиво. Та коли підросла і настав час обирати професію серйозно, вирішила після 9 класу вступати  до Львівського техніко-економічного коледжу. Переді мною постав вибір: економіст чи бухгалтер? Оскільки перше мені було цілком невідомим і незрозумілим, я взялась за другий варіант. У коледжі я навчалася 3 роки, по закінченні отримала диплом молодшого спеціаліста і вирішила йти на роботу по професії, а навчання продовжувати вже на заочному. Мене взяли на роботу з першої співбесіди на посаду головного бухгалтера. Спершу було трохи важко, бо я не мала досвіду. Та і мій юний вік теж давався взнаки: не всі працівники могли сприйняти, що в такому віці я зможу осилити цю роботу. Проте були і люди, які мені допомагали та підтримували мене. 

Про роботу

Зараз у мене стаж роботи бухгалтером – 10 років. Отримала вищу освіту за спеціальністю «Облік і аудит» в Інституті  підприємництва та перспективних технологій при Національному  університеті «Львівська політехніка». Працюю головним  бухгалтером двох компаній та фінансовим консультантом.  Щоб бути завжди в курсі всіх бухгалтерських нововведень, передплачую електронну версію «БАЛАНСУ». У роботі бухгалтера мені не подобаються постійні зміни – і не завжди на краще, так хочеться вже стабільності. Також не подобається, що на одні й ті ж речі є по декілька  варіантів, причому думка перевіряючих завжди «правильніша». Знаю, що в деяких компаніях багато хто хоче зробити все по-своєму, незважаючи на те, що в більшості випадків наслідки таких рішень відобразяться на бухгалтерії  і виправляти це доведеться бухгалтеру. Тому, вважаю, бухгалтеру потрібно бути дуже «чіткою» і впевненою в собі людиною.

Про участь у конкурсі «Кращий бухгалтер України – 2016»

Участь у конкурсі спочатку була для мене як тест – перевірка своїх знань, але потім мене охопив дух суперництва. Кожен день починався з думок, а на якому ж я місці в рейтингу. Були  й моменти переживань, особливо коли часу на написання фінального завдання катастрофічно не вистачало, і дописувала я його в останній день, тому шанси на перемогу мені здавалися малими. А потім – поїздка у Київ на вручення диплому переможця в Міністерстві фінансів України і два дні відпустки із сім’єю.

Про родину

 Із чоловіком ми познайомилися на моїй першій роботі.  Сергій прийшов підробити в сусідню компанію. Ми працювали поруч, тільки в різних кабінетах, але спілкуватися почали через Інтернет. Наше знайомство відбулося за тиждень, як він пішов в армію. Через півроку після служби ми одружилися. Мій чоловік – системний адміністратор, обслуговує декілька компаній.

Зараз ми виховуємо нашого сина Дмитра, йому 2,5 роки, і він дуже активний хлопчик. Він не та дитина, яка може посидіти і спокійно побавитися: постійно в русі, все хоче знати і нам допомогти.  Я перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, але працюю, тому весь вільний час стараюсь приділити сім’ї. 

Я хочу подякувати своїй мамі, бо поки я на роботі, вона опікується нашим сином. Тільки коли сама стаєш мамою, розумієш, яке це непросто. Тому я дякую їй за постійну підтримку і допомогу.

Також спасибі батькам за те, що завжди давали можливість самій приймати рішення, старалися підтримувати мої ідеї. 

1 из 1

Про захоплення

Наша сім’я  досить активна, ми стараємося менше часу проводити вдома. Любимо подорожувати і зустрічатися з друзями, ходити на боулінг і грати в монополію. Коли вдома настає тиша, люблю сісти подивитися фільм, але це буває не часто.

З появою сина, звичайно, що захоплення помінялись. Багато що зв’язано не так з моїми захопленням і розвитком, як з його. Ми стараємося, щоб  дитина розвивалася гармонійно і росла здоровою. Майже ціле літо були на дачі, до півтора року я годувала дитину грудьми. Ще до року ми почали ходити на плавання, у різні розвиваючі гуртки. Але й не забуваємо, що він ще дитина і хоче бути незалежним і бігати топтати щойно посаджені бабусею помідори.

Про хоббі

Колись мама мені казала, як же  я буду працювати бухгалтером з таким поганим почерком,  а я посміхалася  і відповідала, що буду все робити на комп’ютері. Так і сталося, я була переможницею  багатьох олімпіад, що були пов’язані з комп’ютером. Був період, коли я викладала курси 1С бухгалтерії. І зараз моє захоплення – все, що пов’язано з комп’ютерами, особливе програмування. Я пройшла курси основ програмування. Отже, як робота бухгалтера набридне, стану тестером або розробником програмного забезпечення для бізнесу

Моє кредо

Не треба боятися щось міняти у своєму житті. Час не стоїть на місці, постійно потрібно кудись рухатися – чи це в роботі, чи в житті. Ще рік тому я не могла уявити, що зможу залишити сина з бабусею і спробую себе в новому напрямку. Я почала вести бухгалтерію виробничого підприємства і компанії, яка займається вирощуванням форелі. Ці зміни позитивно вплинули на моє життя, вони мені додали колосального досвіду,  і одним з доказів того є моя перемога на конкурсі «Кращий бухгалтер України».

Побажання бухгалтерам усіх регіонів України

Дорогі колеги, хочу побажати, щоб на роботі вас оточували хороші і розуміючі люди, щоб професія бухгалтера завжди була престижною і високооплачуваною. Щоб у домі панувала гармонія, а діти та рідні бачили вас щасливими. Я дуже хочу, щоб наша Україна стала вільною, щоб люди стали більш щирими, добрими і заможними

1 из 1

Коментарі до матеріалу