Еволюція гривні
14.12.2016 379 0 0
"Все тече, все змінюється."
Геракліт
Пропонуємо цікаву інфографіку про те, як змінився дизайн Української валюти.
На аверсі банкноти номіналом 1 гривня зображений Володимир Великий, на реверсі - руїни Херсонеса. Однак на купюрі, яка зараз перебуває в обігу, на реверсі зображено місто Володимир (Київ)
На аверсі банкноти номіналом 2 гривні зображений Князь Ярослав Мудрий, на реверсі - Київський Софійський собор
На аверсе банкноты номиналом 5 гривен изображен гетман Богдан Хмельницкий, на реверсе – Ильинская церковь в селе Суботов.
На аверсі банкноти номіналом 5 гривень зображений гетьман Богдан Хмельницький, на реверсі - Іллінська церква в селі Суботів.
На аверсі 20-ти гривневої банкноти зображений Іван Франко, на реверсі - Львівський оперний театр.
На аверсі банкноти в 50 гривень зображений Михайло Грушевський, на реверсі - будівля Верховної Ради України. Однак на купюрі, яка зараз перебуває в обігу, на реверсі зображено будівлю Центральної Ради в Києві.
На першій ітерації банкноти номіналом 100 гривень на аверсі був зображений Тарас Шевченко, на реверсі - дзвіниця Софійського собору в Києві. В даний час в обігу ще два варіанти купюри. На одній з них на реверсі зображено Дніпро і сліпий бандурист з хлопчиком-поводирем, а на іншій - Київський Національний університет імені Тараса Шевченка.
На аверсі найкрасивішої банкноти, номіналом 200 гривень зображена Леся Українка, на реверсі - замок Любарта в Луцьку.
Банкнота в 500 гривень особлива. На аверсі банкноти зображений Григорій Сковорода, на реверсі - Києво-Могилянська академія. Банкнота має посилену систему захисту, яка повністю відповідає світовому рівню.
Фото з сайту nv.ua/
Коментарі до матеріалу