Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як боротися з лінню або принцип 1 хвилини

19.06.2017

«З понеділка почну нове життя, буду ходити в тренажерну залу, займатися йогою, робити самомасаж, качати прес...» - кожен з нас періодично ставить собі якісь цілі і не досягає їх, переносить на наступний місяць, на кілька місяців, на рік.

Іноді ми завзято починаємо виконувати задумане, але, після походів, наприклад, 3 рази на тиждень в тренажерну залу, кидаємо заняття на довгий час. Чому так відбувається? Тому що навантаження велике, тому що набридає, а звичка ще не сформована.

Методика кайдзен, або Принцип 1 хвилини

Існує японська методика кайдзен, в яку закладено так званий принцип 1 хвилини. Суть цієї методики полягає в тому, що людина займається певною справою рівно 1 хвилину, але день у день і в один і той же час. 1 хвилина часу - це зовсім мало, а значить, легко здійснимо для будь-якої людини. Лінь не встане на вашому шляху. Ті ж самі дії, які ви не хотіли виконувати протягом півгодини, вигадуючи відмовки або виправдання, ви з легкістю виконаєте за хвилину.

Пострибати на скакалці, покачати прес, зробити гімнастику для очей, позайматися йогою, почитати книжку іноземною мовою або перечитати професійну пресу - коли час обмежений 1 хвилиною, заняття не здаються вам важко здійсненними, а навпаки, приносять радість і задоволення. А роблячи маленькі кроки, ви вдосконалюєтеся і досягаєте великих результатів.

Важливо те, що ви перемагаєте невпевненість в своїх силах, звільняєтесь від почуття провини і безпорадності, відчуваєте успіх і перемогу. Надихаючись почуттям успіху, ви поступово збільшуєте хвилинні заняття на п'ятихвилинні і так далі. Потім непомітно підійдете і до півгодинним заняттям. Прогрес в наявності!

Кайдзен зародився в Японії. Саме слово є складовим і включає в себе два інших - «кай» ( «зміна») і «дзен» ( «мудрість»). Автором цієї концепції менеджменту є Масаакі Имаи. Він вважає, що кайдзен - це справжня філософія, яка може бути однаково успішно може бути застосована і в бізнесі, і в особистому житті.

Людям західної культури японська методика може здатися неефективною, так як на Заході усталилася думка, що без великих зусиль хороших результатів не досягти. Але масштабні програми, що віднімають багато сил, можуть зломити людини і залишитися безрезультатними. А принцип кайдзен підійде всім і може бути застосовний для багатьох сфер життя. Японці, наприклад, використовують стратегію поступового і постійного поліпшення в сфері менеджменту.

Залишилося тільки визначитися з вашими потребами і почати застосування методики кайдзен на практиці.

Коментарі до матеріалу
Всього коментарів 1
Відсортовано:
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Нове
17.01.2022
Як я планую свій рік
Дорогі колеги, вітаю всіх з початком нового року. Хочу, щоб у кожного з нас було бажання зробити цей рік найщасливішим. Але для того, щоб ваші бажання не залишилися лише мрією, а все-таки втілилися в життя і стали реальністю, треба обов’язково встигнути зробити декілька важливих моментів. Ни...
18.12.2021
Важливі речі, які треба зробити для того, щоб 2021 рік залишився для вас найкращим
До Нового року залишилося зовсім трохи. Багато хто з нас сприймає це свято як початок нового життя або нової глави у книзі. Як зробити так, щоб нова глава розпочалася не з метушні та нарікання, а з радості й передчуття новорічного дива? Я хочу трохи допомогти вам відповісти на це питання – ск...
17.12.2019
Устигнути все, або 5 кроків для досягнення успіху в новому році
Акценти статті: навіщо потрібно планувати; як навчитися концентрувати увагу тут і зараз; чому важливо підбивати підсумки року; як запланувати новий рік на успіх. Рік минає, і обвалюється низка завдань. Бухгалтер повинен провести інвентаризацію, пам’ятати про здачу звітів, скласти свят...