Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Підбиваємо підсумки 2016 року і будуємо плани на наступний


Неважливо, як повільно ви йдете, доти, поки ви не зупинитеся. Конфуцій


До Нового року залишилося зовсім трохи часу. Потрібно встигнути зробити ще безліч справ, однією з яких є підбиття підсумків року.

Для декого це завдання є традиційним перед кожним Новим роком або іншою важливою датою, наприклад, перед днем народження. Інші ніколи не замислювалися над тим, як вони прожили минулий рік, і ніяких підсумків власне не підбивали. 

Сподіваємося, що після прочитання цієї статті люди, які ніколи не аналізували своє життя, усе ж таки почнуть це робити вже із цього року. 

Отже, давайте разом підіб’ємо підсумки минулого року.

Для цього чесно відповімо на запитання, наведені нижче. Для зручності візьміть лист паперу, розділіть його на два стовпчики – зліва поставте «+», справа «–» і дайте короткі відповіді на такі запитання, заносячи їх до відповідних стовпчиків:

  • ваше найбільше досягнення року/ваші найбільші втрати року (моральні та матеріальні);
  • чим ви пишаєтеся/про що жалкуєте (щось не зробили або щось зробили не так);
  • що було важливого цього року /що було неважливого, гальмом у досягненні важливих справ;
  • що було цього року найбільш позитивним/що було найбільш негативним;
  • хто з вашого оточення цього року приніс позитивний досвід, емоції / негативний досвід, емоції. Який саме досвід, емоції;
  • ваша найкраща особиста якість, яка найбільше проявилася цього року/найгірша якість, яку ви хочете в собі змінити;
  • що нового вам приніс цей рік у плані саморозвитку (знання, враження тощо) /зазначте також, якщо нічого нового не було.

Після того як ви напишете відповіді, зліва у вас буде все позитивне, що ви надбали і зробили цього року, а справа – усе негативне.

Ви чітко побачите, що потрібно розвивати, а чого позбутися. Крім того, зможете легко зробити загальну оцінку року. Більше позитивних відповідей – рік вдався, більше негативних – рік залишає бажати кращого. Якщо кількість відповідей однакова, то рік був нейтральним.

Не забудьте похвалити себе за досягнуті результати, адже у будь-якому випадку ви здобули досвід – позитивний чи негативний. Навіть негативний досвід краще, ніж узагалі ніякого. Тут буде доречно навести цитату Конфуція: «Неважливо, як повільно ви йдете, доти, доки ви не зупинитеся». 

Тепер настав момент планування наступного року. 

Напишіть список цілей, яких потрібно досягти в наступному році, зважаючи при цьому на досвід попереднього року. Усі плюси з нашого списку – наші помічники в досягненні чергових запланованих звершень. Усі мінуси – наше гальмо – вони вимагають проведення «роботи над помилками».

Далі подумайте про ваші майбутні плани. 

Звичайно, у процесі планування все дуже індивідуально, та все ж ось декілька правил, яких потрібно дотримуватися:

  • Бути чесним із собою. Тобто потрібно постаратися подивитися на себе з боку й об'єктивно оцінити свої можливості та вчинки.
  • Ставити конкретні цілі.
    Конкретні – це ті, які зрозуміло, як здійснити. Наприклад, вступити до інституту, знайти роботу, узяти шлюб.
    Абстрактні – це розмиті цілі. Наприклад, збільшити свій дохід. Напроти такої мети потрібно поставити конкретну мету, наприклад знайти іншу, більш оплачувану роботу; збільшити доходи свого бізнесу тощо. Інакше незрозуміло, яким чином ви хочете, щоб дохід збільшився, а може ви розраховуєте на спадок прадідуся? Або інший приклад – хочу бути стрункою і красивою/струнким і красивим. Чудово, але яким чином ви збираєтеся добитися цього? Відразу потрібно написати – для цього я буду: займатися спортом, приділяти більше часу своїй зовнішності тощо.
    Тобто прагніть писати конкретні цілі, не плутайте мету з бажаннями. Оскільки неконкретні цілі є насправді лише вашими бажаннями, які, безумовно, можуть здійснитися і без вашої участі, але вірогідність цього дуже невисока.
  • Ставте цілі, яких можна реально досягти, при цьому розраховуйте на більше. Це важливо, оскільки якщо жодної з ваших цілей у результаті ви не досягнете, це залишить у вас неприємний осад і призведе до невпевненості в своїх силах. Водночас якщо вашої невеликої мети ви досягнете, то це спонукає вас наступного року знову поставити мету, уже більшу.

При цьому зовсім не означає, що всіх поставлених цілей неодмінно ви повинні досягти. Але у будь-якому випадку варто проаналізувати, чи достатньо ви додали зусиль для їх здійснення. І якщо та або інша мета ще актуальна для вас, то заплануйте її на наступний рік, беручи до уваги мінуси, які вплинули на те, що вашої мети ви не досягли.

І пам'ятайте – запорука успіху при цьому – упевненість у своїх силах, упевненість у собі! А також позитивний настрій.

Коментарі до матеріалу