Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Навіщо бухгалтеру вчитися

13.09.2016 949 0 0

1 из 1

Людина вже з народження повинна постійно чомусь учитися. Учитися ходити, розмовляти, самостійно їсти та одягатися. Потім декілька років навчання в школі, де вона вивчає основні предмети. Після цього ВНЗ, де вона навчиться спеціалізованим навичкам, які допоможуть їй у виборі своєї професії, подальшій роботі та забезпеченні самої себе всім необхідним.

Кожна людина, якщо вона хоче в подальшому успішно працювати, утримувати свою родину, планувати доходи і витрати, повинна у свій час в обов'язковому порядку пройти ці сходи своєї самоосвіти.

При цьому життя не стоїть на місці, у ньому весь час відбуваються зміни: удосконалюються технології, на очах змінюються міста та країни. Культура та освіта безперервно підвищують свій рівень. Тому, щоб іти в ногу із зовнішнім світом, потрібно постійно самовдосконалюватися, отримувати додаткові знання.

Не мені вам говорити, наскільки важливо для бухгалтера хороше професійне навчання та постійне підвищення кваліфікації.

Щоб бути сучасним бухгалтером, необхідно, насамперед, вірити в себе та встигати за темпами розвитку професії. Сьогодні «класичних» знань бухобліку, отриманих ще в 90-х, не достатньо, щоб бути кращим у цій професії і щоб директор душі в вас не чув.

Якщо ви сьогодні працюєте бухгалтером, то вас чекає таке:

1. Велика відповідальність.

2. За помилки в діяльності доведеться платити штрафи.

3. У всіх недоліках керівництво має намір винити бухгалтера, тому що він – права рука директора підприємства. Потрібно бути стресостійким.

4. Можливо, доведеться працювати за графіком.

5. Доведеться опрацьовувати великі обсяги даних та інформації.

6. Діяльність жорстко регламентована. Є певний перелік документів, які повинен знати кожний бухгалтер.

7. Стежити за змінами в законодавстві, як у податковому, так і бухгалтерському.

Тому без постійного підвищення кваліфікації бухгалтеру не обійтися, тому що добре справлятися з усім тим, що зараз відбувається в нашій професії, без цього неможливо, як неможливо й добитися чогось більшого, ніж маєш, продовжити своє успішне існування в цьому світі.

Але щоб зрозуміти, чому потрібно навчатися, у чому підвищувати кваліфікацію, необхідно знати відповіді на такі запитання:

  • Чого я хочу досягти у своєму житті, у своїй професії?
  • Що мені для цього потрібно?

Відповіді на них допоможуть вам правильно побудувати свою систему постійного навчання.

Хотіла б вам допомогти, показавши напрями руху в кар'єрі кожного бухгалтера, які навички потрібно здобути і чому навчитися на кожному етапі кар'єри, звичайно, якщо ви поставили за мету зробити кар'єру в цій професії.

Але для початку наведу деякі дані про знання взагалі.

Якщо я вас запитаю, як ви розумієте, що таке знання, багато з вас скажуть, що це інформація, якою володіє людина, досвід, дані або щось ще.

Пропоную вам інший погляд на це питання. Знання – це щось, що нерозривно пов'язане з упевненим застосуванням. Якщо в мене є знання в чомусь, я можу впевнено щось робити в цій галузі й отримувати результат, який заздалегідь хотів отримати. Згодні із цим?

Коли ви вмієте керувати автомобілем і у вас є теоретичні знання, досвід, ви сідаєте в автомобіль і їдете. Коли ви впевнено ним керуєте, ви отримуєте справжнє задоволення від цього процесу.

Але перш ніж ми починаємо отримувати задоволення, нам доводиться долати якісь бар'єри, труднощі. Згадайте свій перший урок керування автомобілем, коли вперше виїжджали з інструктором у місто. Це страшно, важко: занадто багато руху поруч, тут інструктор дає команди, а ще й на педалі потрібно натискати, дивитися по боках і стежити за дорожніми знаками. Це жахливо! Але коли у вас перший раз виходить проїхати все місто від краю до краю, ви відчуваєте себе переможцем: «Ура, я зробив це!»

Досвідчений водій уже не дивиться, на яку педаль натискати, він уже дивиться, як обійти затори і скоріше добратися до пункту призначення.

Отож, щоб отримати справжнє задоволення, нам доводиться долати якісь перешкоди, страх, і це, безумовно, нелегко. І тільки потім приходить справжня насолода та радість.

Ті, хто досягає успіху в житті, ніколи не припиняють учитися. Ви ж згодні з тим, що хороший водій завжди буде стежити за новинками в цій сфері і вивчати їх, хороший спортсмен стежить за новими досягненнями у своєму виді спорту, а успішного інженера завжди будуть цікавити нові технології. Будь-який професіонал має під рукою набір книг за своєю спеціальністю і звертається до них. Усі нові прилади, які ви придбаваєте, потребують попереднього вивчення інструкції, як ними користуватися. Інакше це може призвести до нещасних випадків.

Знаючи це, вам легше буде зрозуміти, для чого кожному бухгалтеру необхідно вчитися, у чому потрібно вдосконалювати свої знання та навички, щоб отримувати задоволення від роботи та бути щасливим. 

 

Фрагмент з книги "Бухгалтер, которому доверяют",
автор Світлана Позова

1 из 1

Коментарі до матеріалу