Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ідеальний «Баланс» Світлани Позової

Світ позитиву

02.08.2017 157 0 0

Подати бухгалтерську кухню під смачним, а головне, цікавим соусом може тільки жінка ...

Віце-президент всеукраїнського бухгалтерського клубу і співзасновник видавничої консалтингової компанії «Баланс-Клуб» Світлана Позова робить це віртуозно і з істинно жіночим шармом.

Керівник великої компанії, в послужному списку якої десятки реалізованих бізнес-проектів, хранителька добрих традицій не тільки в своїй сім'ї, але і в фірмі, нещодавно Світлана спробувала себе на літературній ниві. Вона виступила автором ідеї першого в Україні економічного роману «Правила грошей», автором книги «Бухгалтер, якому довіряють», які стали справжніми бестселерами!

Як їй вдається поєднувати якості успішного керівника, генератора нових творчих ідей і тендітної жінки, Світлана розповіла в інтерв'ю.

1 из 1

- Світлана, ваше ім'я нерозривно пов'язане з компанією «Баланс-клуб». Чому вибрали для себе саме бухгалтерське напрямок?

- Я прийшла в бухгалтерію завдяки своєму чоловікові, який ще в юності полюбив цю професію. Саме він навчив мене складати перший баланс. І коли я це зробила, зрозуміла: це те, що мені хотілося б займатися! (Посміхається.) Цифри - це якісь знаки, з якими можна спілкуватися. Завдяки їм можна отримати інформацію, з ними можна творити! З хаосу паперів, даних, чисел зробити порядок і на підставі цього отримати необхідну інформацію - дуже захоплюючий процес. За це і люблю свою роботу.

- З чого почався «Баланс»?

- Нашій компанії більше 25 років, як і незалежності. (Посміхається.) Коли Україна отримала свою незалежність, тоді з'явився «Баланс»! Він тоді був дуже потрібен, тому що в підприємництві нарешті стала відчуватися якась свобода. Почали відкривати багато компаній, малі підприємства, і на кожному підприємстві потрібен був бухгалтер. Саме в цей момент ми і створили програмне забезпечення для бухгалтерів. Тоді у нас ще таке творче назва була: «Соло бухгалтерів з комп'ютером».

- Якщо провести паралель, компанія «Баланс» двадцять п'ять років тому і сьогодні? .

 - Це дві абсолютно різні особи. Якщо на початку свого шляху ми робили проект для якоїсь групи бухгалтерів в регіональному масштабі, то сьогодні ми змінюємо нахил на соціальну роль бухгалтерів на всеукраїнському рівні! Тоді ми розраховували допомогти якійсь групі бухгалтерів, а зараз ми розуміємо соціальну значущість цієї професії. І пишаємося нею.

- Світлано, ви постійно займався самоосвітою - їм. Багато подорожуєте ...

- Одне з моїх правил: не обов'язково мати диплом вищого навчального закладу. Головне - постійно стежити за новинками, постійно самоосвічуватися. Адже чим більше дізнаєшся, тим більше хочеться. (Посміхається.) Зараз якоїсь стабільності бажати - просто неможливо. Тому потрібно бути готовим до всього! Це одна з головних рис лідера.

- Ваша компанія - приклад сімейного бізнесу. Причому успішного ...

- Мені подобається, що я, чоловік і двоє синів працюємо разом. Це так природно і в той же час комфортно. Адже кожен - професіонал у своїй сфері. З родичами працювати добре, тому що ми розуміємо один одного. Довіряємо. І, зрозуміло, захищаємо інтереси компанії. Але бос в бізнесі повинен бути один! (Посміхається.) Це мій чоловік Аполлон. Саме він ставить високі цілі, наша задача - йому в цьому допомагати ...

- Світлана, ваш чоловік за національністю грек. Цікаво, як у вашій родині співіснують українські та грецькі традиції?

- Ви знаєте, прекрасно! У наших культур багато спільного. У мого чоловіка культ сім'ї. Уміння поважати і берегти сімейні традиції він успадкував від своїх батьків. Саме Аполлон вніс чудову традицію збиратися разом всією родиною за великим столом. Зовсім не обов'язково чекати якогось торжества. Як тільки з'являється вільний час, ми з сини - ми і їх сім'ями збираємося разом. Для мене це найкращий і самий душевний відпочинок. (Посміхається.)

- Світлана, недавно ви спробували себе на літературній ниві. І треба сказати, досить успішно ...

- Знаєте, це такий перехідний етап в житті. Коли ти завершив якийсь важливий цикл в своїй роботі і хочеш перейти на інший рівень. І тут допомагає книга. (Посміхається.) У ній я відобразила весь досвід, який був накопичений в професії за довгі 25 років. Досвід в адмініструванні, побудові великої й успішної компанії ... Ця книга не про «дебет-кредит», не про професійне навчання бухгалтерів. Це книга про те, як стати цінним бухгалтером, як стати тим, кому довіряють! Саме тому вона так і називається: «Бухгалтер, якому довіряють».

1 из 1

- Я знаю, що це не перший ваш творчий проект. Ви автор ідеї книги «Правила грошей». Це її успіх підштовхнув до написання наступної?

- Ця книга більш художній проект. (Посміхається.) Я тут виступила як автор ідеї, а реалізував її мій партнер, письменник-сценарист Олександр Астремський. Мені приємно, що проект вийшов досить успішним, а головне, живим. На основі книги вже вийшла настільна економічна гра, в яку можуть грати діти починаючи з восьми років, на практиці вивчаючи закони грошей.

- Світлана, завдяки чому вашій компанії «Баланс» вдалося зайняти лідируючі позиції в бухгалтерській сфері?

- Принцип роботи компанії «Баланс» - завжди шукати щось нове. Ми були і залишаємося першими в багатьох професійних заходах. Ми поміняли стереотипи в курсах бухгалтерів. Наша команда робить масштабні форуми, всеукраїнські конгреси ... Наша команда - сильна і дуже креативна. Якщо хтось каже, що бухгалтерія - нудна і консервативна професія, то ми своєю діяльністю наочно демонструємо, що це неймовірно творча професія, і вона дає масу можливостей!

1 из 1
Інтерв'ю журнала Grande

Коментарі до матеріалу