Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Конкурс «Кращий бухгалтер України» – інструмент поліпшення діяльності компаній шляхом вдосконалення знань бухгалтерів

Uteka.ua

08.08.2017 489 1 0


П'ятий рік поспіль в Україні проводиться конкурс «Кращий бухгалтер України» в декількох номінаціях. Яка мета цього заходу, у чому секрет його популярності, чи виправдовують себе витрати та зусилля на його проведення? З цими та іншими питаннями редакції «Баланс», «Баланс-Агро», «Баланс-Бюджет» звернулися до Аполлона Харалампійовича Позова, голови громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» (організатора конкурсу), кандидата економічних наук.


– Чому ви вирішили проводити захід у такому форматі? Чи не краще було зосередити зусилля бухгалтерів, наприклад, на тренінгу щодо правильної сплати податків, вивчення нової декларації тощо, а не на хвилюванні із приводу відбору на конкурс?

– Традиційно конкурсом вважається змагання учасників за нагороди в різних номінаціях – сертифікати, цінні призи тощо.

Ми ж розглядаємо Конкурс «Кращий бухгалтер України» як інструмент безперервного поліпшення діяльності підприємств, установ і організацій завдяки вдосконаленню професійних знань бухгалтерів.

Завдання нашого Конкурсу складено з урахуванням оцінки очікувань власників бізнесу в умовах глобалізації, посилення регуляторної політики та політики прозорості, що вже має та матиме великий вплив на професію бухгалтера найближчим часом. Зокрема, посилення контролю неминуче через масові випадки ухилення від сплати податків, трансфертне ціноутворення, відмивання грошей, унаслідок вибухової інформаційної реакції на «панамські документи» тощо.

Беручи участь у конкурсі, бухгалтер не просто актуалізує свої знання, але змушений опрацьовувати нові норми бухгалтерського обліку. А умови участі дозволяють не лише об'єктивно оцінити себе, але й зрозуміти, що нового може бути використано в управлінні фінансами підприємства.

– Але з позиції особистості... Який стимул для участі в конкурсі бухгалтерові? Що дає такий захід звичайному рядовому фахівцеві?

– Опитування, недавно проведені серед працівників облікової професії (бухгалтерів), показали, що від 50 до 80 % респондентів сумніваються у своєму кар'єрному зростанні, а то й узагалі — у можливості працевлаштування в майбутньому.

Річ у тім, що в багатьох немає чітко поставлених перед собою цілей кар'єрного зростання, тобто вони не знають, чого хочуть від своєї роботи. Деякі зовсім не піклуються про свій професійний розвиток, деякі позбавлені такої можливості через скорочення витрат на зазначені цілі в компаніях.

Завдяки участі в нашому конкурсі у бухгалтера з'являється можливість (причому, безплатна) не лише зважити свої сили, але й позмагатися. Ніхто не може заперечити, що здорова конкуренція та трохи адреналіну допомагає людині по-новому подивитися на свою діяльність і життя загалом.

– Видання «Баланс», «Баланс-Агро» и «Баланс-Бюджет», наглядно демонструють, що компанія ВКК «Баланс-Клуб» ставиться до бухгалтерів як до ключових працівників, здатних впливати на результати діяльності підприємства. Особливо цінним є акцент на розвитку бухгалтера. Рівень наших публікацій уже не стільки констатуючий, скільки консультаційний, аналітичний. Чи в правильному напрямку рухаємось. Чи це дійсно те, що вимагають від бухгалтера власники підприємств?

– Залучення до бізнес-процесів власників бізнесу спричиняє зростання очікувань від бухгалтера: від нього вимагається більше компетенції, навичок і розширення професійного кругозору, що дозволить задовольнити потребу бізнес-власників у всеохоплюючій та перспективній інформації. А кількість інформаційних запитів зростатиме в міру того, як руйнуватимуться бар'єри між обмеженим функціоналом, внутрішньою та зовнішньою звітністю і фінансовими та нефінансовими показниками.

І ще один момент, на який я хотів би звернути увагу в контексті нашого майбутнього. Усі бухгалтери змушені будуть дивитися крізь цифри. Їм доведеться співпрацювати і вступати у партнерські відносини із представниками інших частин бізнесу та поза бізнесом, інтерпретувати та пояснювати показники, надавати інформацію, допомагати підприємству досягати короткострокових завдань і довгострокових цілей, мислити більш стратегічно та брати більш активну участь в ухваленні рішень, ніж раніше, а також розвивати необхідні технічні знання, навички та етику.

Такі вміння не приходять в одну хвилину, їх потрібно планомірно нагромаджувати та тренувати.

– Переглядаючи завдання попередніх конкурсів, одразу видно, що серед них багато питань, над якими потрібно ґрунтовно подумати і, можливо, навіть вийти за межі свого звичайного мислення. Ви підтвердите, що це не просто так?

– Картина світу змінюється так стрімко, що сьогодення практично зливається з майбутнім. І саме тому вже зараз потрібно уявити весь зріз професій майбутнього за галузями та видами ключових компетенцій. Тут головне - не зациклюватися на незвичному звучанні професії, а побачити, які компетенції під неї вибудовуються.

Ці зміни змусили нас замислитися, як усунути великий розрив, що існує сьогодні, між знаннями та практикою. Адже всі працедавці в один голос обурюються: «Ми беремо людину після вищого навчального закладу, а він нічого не вміє робити, і його потрібно навчати заново!».

У цих умовах потрібна глибока кооперація між сучасними інноваційними підприємствами та вищими навчальними закладами у формі створення спільних лабораторій, базових кафедр і центрів компетенцій. Проте це складний етап, оскільки сфера освіти є досить консервативною системою, і набагато простіше створити нову технологію, ніж створити новий ВНЗ чи підрозділ у ньому.

Щорічний конкурс «Кращий бухгалтер України» – це єдиний в країні відкритий майданчик, що дозволяє представникам бухгалтерської професії підтвердити свій рівень знань, отримати престижні сертифікати. Перемога в ньому – це національне визнання професіоналізму бухгалтера, що сприяє його кар'єрному просуванню, істотному підвищенню його рейтингу на ринку праці, зміцненню його авторитету в керівника, колег і підлеглих. Одним словом, це великий плюс в особистій характеристиці учасника!

– Звучить захоплююче! Сертифікат, професійне визнання. Але ми часто бачимо, що сертифікати чинно висять на стінах офісів і викликають захоплення хіба що нових людей, які заходять до цього кабінету. Тож у чому ж, усе-таки, справжній секрет і стимул участі в конкурсі?

– Статистика свідчить сама за себе: бухгалтери, які отримали престижні сертифікати, набагато успішніші за своїх «несертифікованих» колег. І зростання кар'єрними сходинками стає закономірним! Наші переможці конкурсів (а їх уже 40 осіб) після отримання сертифікатів стали фіндиректорами, аудиторами, податковими консультантами, керівниками компаній.

Особливо актуальна наявність сертифіката для бухгалтерів-початківців, для випускників вищіх навчальних закладів, які ще не мають практичного досвіду.

Участь у нашому Конкурсі допоможе бажаючим зробити фінансовий прорив, досягти кар'єрних висот у сфері бухгалтерського обліку та фінансового менеджменту. Звісно, якщо у вас немає таких цілей і амбіцій, то конкурс – не для вас. Але це вже особистий вибір кожного!

– Чи впевнені Ви, що саме так і відбудеться, адже це більше схоже на прекрасні мрії?

– Майбутнє буде таким, яким ви собі його уявляєте. І думати потрібно про перспективне майбутнє, адже якщо ви вважаєте, що все буде погано, ми ніколи не побудуємо гарного майбутнього.

Тому на завершення нашої бесіди я хочу в черговий раз звернутися до бухгалтерів із закликом:

Станьте учасниками 5-го, ювілейного конкурсу «Кращий бухгалтер України»!

Я впевнений, що участь у Конкурсі допоможе вам досягти успіхів у кар'єрі та принесе не лише вигоду, але й задоволення! Від щирого серця бажаю успіху!

Крім того, хочу висловити вдячність Міністерству фінансів України та ДВНЗ «Київський національний університет імені Вадима Гетьмана» за підтримку у проведенні Конкурсу, а колегам (бухгалтерам) – за співпрацю.

З Аполлоном Позовим вели бесіду
Ольга Целуйко,
шеф-редактор видань «Баланс» и «Бібліотека Баланс»,
Сергій Наумов,
головний редактор видання «Баланс-Агро»,
Наталія Чередник
шеф-редактор видання «Баланс-Бюджет»

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1