Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

«Краса діловому іміджу не перешкода» - інтерв'ю з Анастасією Левченко

Світ позитиву

27.03.2018 432 0 0

1 из 1

Продовжуємо знайомити вас з успішними бухгалтерами України. Героїня нашого інтерв'ю Анастасія ЛЕВЧЕНКО, заступник директора з економічних питань КМП «Лікарня Придніпровська», м. Кременчук.

– Анастасіє, ви увійшли в топ-10 переможців конкурсу «Кращий бухгалтер України – 2017». Розкажіть трохи про свою участь у конкурсі.

Інформація про конкурс з’явилась у системі UTEKA, якою я користуюсь у роботі. Конкурс проходив у три етапи: на першому, де була величезна кількість учасників, треба було пройти 20 тестів за обмежений проміжок часу. На другому тести були складніші, але часу було більше. На третьому етапі треба було написати есе на тему «Як навчити фінансової грамотності менеджерів та яку вигоду отримає від цього підприємство». Есе писала, переписувала, щось змінювала. Перебігом конкурсу весь час цікавився колектив лікарні та власне директор Віктор СКАЧКО. Це було приємно. І це підтримувало. Потім було надзвичайно хвилююче нагородження дипломами в Міністерстві фінансів України.

– А чому ви взагалі вирішили взяти участь у конкурсі?

Навіть не знаю. Спочатку думала, що спробую пройти перший етап, а якщо не пройду, то ніхто й не дізнається! Але пройшла в другий етап. А коли дізналася, що потрапила у топ-10 кращих бухгалтерів України 2017 року, моїм емоціям не було меж. Я і стрибала, і плескала в долоні, і навіть трохи покричала від радості, але зовсім трохи, я ж була на роботі. Знаєте, конкурс – це щось таке, що мотивує, розвиває. До того ж завжди корисно перевірити свої знання.

1 из 1

– Ви працюєте в лікарні. Це сталося випадково чи маєте якесь відношення до медицини?

Уявіть собі, маю. Моя перша спеціальність – акушерка, я закінчила Кременчуцький медичний коледж. Але потім вирішила змінити професію, вступила до Харківського національного економічного університету й отримала вищу освіту за спеціальністю «Економіка підприємства», «Маркетинг». У лікарні працюю з 2010 року. Спочатку на посаді економіста, потім начальника планово-економічного відділу, а зараз я заступник директора з економічних питань. На цій посаді треба добре розумітися і на бухгалтерії. За характером я непосидюча, але маю гарну рису – допитливість. Разом із такою точною наукою, як бухгалтерія, мені подобається розвиватись творчо. До речі, наразі дуже актуальна тема медичної реформи.

– Як особисто ви ставитеся до реформи?

Я ж не впливаю на прийняття рішень щодо реформ у державі. Але я можу зробити багато для лікарні, де працюю. Працювати, щоб наша лікарня мала високий рейтинг як установа, де надають професійну медичну допомогу. Щоб наші фахівці будували успішну кар’єру й отримували заслужену повагу. Щоб керівництво було впевнене в економічній безпеці підприємства. У цьому мені допомагає UTEKA: я завжди в курсі всіх новин, які можуть вплинути на роботу.

– Є певний контраст, коли молода красива дівчина обіймає серйозну посаду. У вас не виникають через це непорозуміння в діловому плані?

Мені не дають мого віку і, можливо, через це спочатку сприймають не дуже серйозно. Але в діловому плані в мене не виникає жодних проблем. Коли розумієш, що в інтересах справи тобі треба спілкуватися з керівниками великих компаній, втрачаєш відчуття страху і просто спілкуєшся і вирішуєш питання. З боку може здатися, що це дуже легко, але за цим стоїть внутрішня робота над особистим розвитком.

– Тобто краса діловому іміджу не завада?

Навпаки. Жінка завжди мусить дбати про себе. Щотижня я відвідую косметолога, регулярно займаюсь спортом.

1 из 1

– А яким має бути чоловік, щоб вам сподобатися?

У мене немає ідеалу чи якихось конкретних вимог до чоловіка: щоб він мав такі-то риси характеру, таку-то зовнішність. Адже якщо від його погляду в тебе холоне серце, ти завмираєш, у тебе з’являється блиск в очах – це та людина, яка тобі потрібна, незважаючи на характер… Кохання – це головна мотивація для всіх наших перемог!

– Вам є за що дякувати батькам, так?

Батьки виховували в мене багатогранну особистість. Я їм вдячна за те, що вірять у мене, що радіють моїм успіхам. За теплоту, яку вони мені дарують. Напередодні відряджень дзвінок мами зі словами: «Ти тепло вдягайся» – він особливий, такі прості слова, а скільки в них любові! А ще я дуже вдячна своїй бабусі, саме вона навчила мене бути сильною, не відмовлятися від своєї мети, розуміти, що жінка, незважаючи на свою тендітність, повинна розвиватися як особистість. Я на неї дуже схожа, як зовні, так і характером.

– Що допомагає вам бути такою невгамовною та цілеспрямованою?

Мабуть, усе разом: і виховання в родині, і бажання пізнавати нове, і здатність приймати рішення, і, безумовно, почуття гумору. Крім того, у мене багато друзів. З одними спілкуюсь вживу, з іншими – онлайн. А друзі – це підтримка.

– У вас є час на відпочинок, на захоплення?

Якщо маєш напружений ритм життя, мусить бути і релакс. Я люблю плавати, читати, а ще у вільний час пишу картини та фотографую. Думаю, якщо я б не стала фінансистом, то була б фотографом. У дитинстві займалась фігурним катанням. Зараз згадую забуте. А ще люблю дивитись фільми. Обожнюю арт-хаусне кіно, під час його перегляду замислюєшся над звичними речами і бачиш світ зовсім по-іншому.

1 из 1

– Що ви хотіли би сказати нашим читачам у різних регіонах України?

Восени минулого року я була на інсайт-форумі «Бухгалтер майбутнього» і познайомилась із дуже цікавою людиною. До речі, цей учасник форуму декілька років тому теж отримав нагороду в конкурсі «Кращий бухгалтер України». І він сказав: якщо людина після закінчення вишу хоче отримати гідне місце роботи у фінансовій сфері, то хай бере журнали «БАЛАНС» – і вона отримає практичні знання із цього журналу. Я трохи скептично поставилась до його слів, а дорогою додому подумала і погодилась із ним. Людина, яка самостійно щось вивчає, тобто займається власним розвитком, дійсно посяде гідне місце в суспільстві. І я бажаю цього усім своїм колегам!

1 из 1

Коментарі до матеріалу