Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чому часто навіть найважливіші речі ми відкладаємо на потім?

Світ позитиву

10.02.2017 930 0 1

Продовжуємо тему розвитку ділових навичок бухгалтера. Чому дорослій, адекватній людині так складно змусити себе займатися речами, корисність і важливість яких ніким не ставиться під сумнів? Звісно, можна списати все на лінь, на непереборні сили природи, ситуацію, що склалася, заспокоїтися й забути. Але найчастіше така лінь – сукупність багатьох чинників. Які ж причини криються за нею? 

1. Мету не конкретизовано 

Наприклад, мета – піти у спортзал, щоб підготувати фігуру до пляжного сезону. Після декількох занять ідеальна фігура не з'являється, тому часто спортзал кидається і з'являється надія на дощове літо. Значить, починати серйозну справу з постановки подібної мети не лише безглуздо, але і шкідливо. Наступного разу вже можна і не повірити в цілющу силу фізичних вправ. Жодних розпливчатих образів, тільки факти та цифри! Скинути до пляжного сезону три кілограми, прибрати з талії п'ять сантиметрів, вивчити англійський. Здати мову на міжнародний сертифікат! Чітко і конкретно!

2. Мета не має практичного застосування

Ми часто займаємося речами, які не знаходять практичної реалізації в житті. Курси, неважливо, англійської мови, особистісного зростання чи крою і шиття, часто відвідують «на виріст», на майбутнє. Теоретична інформація без практичного підкріплення розчиняється без залишку, так улаштований наш мозок. Отримані знання не підтверджуються практикою, інтерес до занять поступово втрачається. Тому, формулюючи цілі, відразу визначайтеся, що вам це дасть у реальному житті.

3. Немає чіткого плану щодо реалізації мети 

Піддавшись спонтанній ідеї, людина починає щось робити, але незабаром охолоняє через відсутність чіткого плану. У голові лише образи, бажання, але немає ані найменшого уявлення, як досягти мети. Завдання потрібно розкласти на складові, визначити кроки й чітко зрозуміти, як і що треба робити для здійснення кожного з них. Виконання завдання має виглядати не як дорога, у кінці якої ледве видно мету, а як сходи з безліччю невеликих сходинок. Не потрібно думати про те, що там чекає нагорі, просто сфокусуйтеся на двох-трьох сходинках попереду.

4. Прив'язка до дат 

Кинути курити з понеділка або почати худнути з першого січня — це черговий прийом вашого організму, який пристрасно не хоче щось міняти. Досвід у постановці таких цілей у кожного з нас величезний. Щойно на думку спадає ідея прив'язати початок великого шляху до якоїсь дати, відразу женіть її геть. Робіть негайно! Жодних понеділків, жодних останніх сигарет. Не дайте своєму організму шансу себе обдурити.

5. Захопленість складанням планів 

Іноді виникає прямо протилежна ситуація — людина настільки пішла у складання планів, що не може почати рух. Ми точно знаємо, що робитимемо через рік, але чомусь прямо зараз ніяк не зібратися. Головне на цьому етапі — почати.

6. Багаж негативного досвіду 

Він тягнеться за нами з дитинства і поповнюється дорогою. Отримавши кілька разів поразку, ми більше не бачимо сенсу навіть починати. Страх невдачі – одна з найпоширеніших причин відкладання будь-яких дій.

7. Спроба використовувати чужі моделі 

Зараз дуже популярними є біографії людей, які досягли успіху. Усі сподіваються знайти там готові моделі, запозичивши які можна досягти успіху у власному житті. Готових рецептів немає. Успіх видатних особистостей будується на тому, що вони, не маючи достатньої інформації, не боялися пробувати, кидати і знову пробувати. Тільки дії, тільки практика. А історії успіху можуть лише надихнути.
Як почати не лише мріяти і планувати, але й діяти?

1. Ігноруйте критику. Корисної критики не буває. Оцінка іншої людини, нехай навіть авторитетної та компетентної — лише суб'єктивна думка. Ніхто краще за вас не оцінить вашу роботу.

2. Займайтеся лише тим, що приносить справжнє задоволення. Пристрасть до того, що ти робиш, і щирий інтерес — це справжній таран, перед яким ніщо не може встояти.

3. Не заглиблюйтеся в теорію, поки не отримали хоча б базову практику. Не тягніть у свою голову тонни інформації про той предмет, яким збираєтеся займатися. Просто приступайте, а все необхідне підберете «по дорозі».

4. Сприймайте рух до мети не як рішучу битву, а як тривалу війну.
 Неможливо однією разовою напругою волі й сил отримати те, чого посправжньому бажаєш. Досягнення мети – завжди шлях із багатьох кроків. Тоді, навіть програвши окрему битву, легко не зневірятися, не змінювати напряму при перших невдачах, а продовжувати свій шлях.

5. Використовуйте кожен день. Дуже важливе правило, яким майже всі нехтують. Зарядившись метою, ми завзято починаємо, але із часом ентузіазм зникає, ідея змінює ідею і нічого до кінця не доводиться. Тому навіть на один день не відходьте від своєї мети. Якщо кинете, те ж саме станеться і з новою.

6. Не чекайте 100%-вої готовності. Як часто люди відмовляються від реалізації своїх бажань лише тому, що вони, як їм здається, ще не готові. Якщо до вас приходять сумніви в готовності, то просто відмітайте їх. Жодної повної готовності не буває і не може бути, особливо якщо йдеться про реалізацію ідей. Сидіти й чекати готовності можна все життя.

7. Думайте. Можливо, цей пункт треба було поставити на перше місце. На жаль, у роботі основну частину часу пожирає рутина і текучка, тому в нас майже немає можливості думати про свою мету. Але якщо постійно роздумувати у правильному напрямі, то обов'язково з'являються нові думки, і ти потім сам дивуєшся, що так довго ходив поряд і не міг додуматися.

8. Починайте діяти!
 

Коментарі до матеріалу