Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Підвищуючи престиж професії бухгалтера

Світ позитиву

28.03.2017 214 0 0

Інтерв'ю з Світланою Позовою – віце-президентом Всеукраїнського бухгалтерського клубу. Світлана Володимирівна пройшла шлях від головного бухгалтера до фінансового директора і засновника компанії «Баланс-Клуб», що більше 25 років успішно функціонує на ринку України. «Баланс-Клуб» – це єдине видавництво, що має професійну бухгалтерську спільноту в Україні – Всеукраїнський бухгалтерський клуб. Автор численних публікацій з практичних аспектів управління бізнесом у провідних ділових журналах України. Голова оргкомітету, автор ідеї 10 популярних всеукраїнських бухгалтерських конгресів і форумів, що зібрали більше 4 500 бухгалтерів з усіх регіонів України і провідних фахівців міністерств та відомств. Автор ідеї всеукраїнського конкурсу «Кращий бухгалтер України». Автор ідеї та консультант проекту «Правила грошей». Автор книги «Бухгалтер, якому довіряють».

1 из 1

– Світлано, вітаємо з перевиданням Вашої книги «Бухгалтер, якому довіряють». Як прийшла ідея книги, про що вона і які проекти Ви реалізуєте сьогодні?

– Минулого року вийшла моя перша книга «Бухгалтер, якому довіряють». 32 роки мого трудового життя так чи інакше пов'язані з бухгалтерією. Цього року книга була перекладена на українську мову, це був запит ринку, і ми на нього оперативно відгукнулися. Багато хорошого і поганого у цій професії мені дуже знайомо. Але що найбільше мене приваблює у ній, так  це, звичайно ж, люди, які створюють цю професію. Адже будь-яка робота – це перш за все люди.

Якщо подивитися на професію бухгалтера, то, з одного боку, вона дуже затребувана, оскільки бухгалтер потрібний на кожному підприємстві. Навіть у невеликій компанії є посада бухгалтера, оскільки цей фахівець нараховує заробітну плату співробітникам, проводить  податкові відрахування, визначає собівартість продукції, проводить рахунки від постачальників і субпідрядників і виконує чимало іншої роботи. Але, з іншого боку, ми спостерігаємо, що вона не особливо значуща і недостатньо престижна. Більшість бухгалтерів сьогодні не такі вже щасливі на роботі – надто великий вантаж відповідальності, потрібно постійно стежити за змінами в законодавстві, дотримуватися вимог податкової інспекції та керівництва, яке не дуже цінує працю бухгалтера.

Людина стає щасливою від того, що робить щось потрібне і корисне для інших. А що робить потрібне і корисне бухгалтер? Над цим питанням мало хто замислюється. У своїй книзі я постаралася розкрити головне призначення бухгалтера, стандарт його життя, розповісти, як він може зробити своє життя і життя свого підприємства щасливим і стати справжнім професіоналом.

Книга вже знайшла своїх прихильників не тільки в Україні, але й на російськомовному просторі. У першу чергу це бухгалтери, які не байдужі до своєї роботи, до того, що відбувається у професії, і розуміють, що це не просто робота із цифрами. Це ті, хто по-справжньому хоче повернути довіру суспільства до бухгалтерського обліку і бути майстром своєї справи.

Нещодавно побачив світ новий тираж книги українською мовою. Я дуже вдячна всій нашій команді – випускаючим редакторам і працівникам друкарні, які створили дійсно якісний продукт.

Усі мої проекти, якими я займаюся сьогодні в рамках бухгалтерської спільноти, спрямовані на популяризацію професії бухгалтера, дуже творчі і не зовсім стандартні.

Команда UtekaBusinessEvents (компанія, яку ми створили для організації та проведення ділових й освітніх заходів, входить до групи компаній «Баланс») не проводить семінари, що вже стали звичними для бухгалтерів. Ми організовуємо масштабні всеукраїнські бухгалтерські заходи – конгреси, бізнес-форуми, конкурси. Це дозволяє нашим колегам по-іншому подивитися на свою професію, стати активними слухачами і членами професійної спільноти, до думки яких прислухаються інші фахівці та законодавча влада. Так ми допомагаємо  всім людям вносити вклад у розвиток своєї професії, свого підприємства, галузі і нашої країни.

1 из 1

Ще один проект, який стартував минулого року, – книга і гра «Правила грошей». Над ним я працюю разом з Олександром Астремським. Це власник компанії «Професіонал консалтинг», ліцензований бізнес-консультант, експерт у галузі маркетингу та PR. Реалізував десятки консалтингових проектів із побудови високодохідних систем маркетингу і продажів, а також навчив тисячі чоловік на семінарах і тренінгах. Лауреат головного літературного конкурсу України «Коронація слова» в номінації «Кіносценарії».

Ідея цього проекту народилася знову ж таки завдяки творчості. У грудні 2011 року ми з Олександром обговорювали останні штрихи консалтингової програми з маркетингу, яку він успішно завершував для нашої компанії. Робота над програмою була творчою, і, схоже, творити нам захотілося ще більше. Ми завели розмову про кіно. Ось тоді-то і з'явилася ідея випустити фільм про закони грошей. Ідея полягала в тому, що головний герой за рік перетворюється з банкрута на мільйонера, застосовуючи під керівництвом наставника спеціальні «правила грошей». У результаті вийшла дуже ефективна співпраця: Олександр як експерт у галузі маркетингу і сценаристики і ми як експерти у фінансах. Уже є результати цієї співпраці  – вийшов перший український економічний роман «Правила грошей» і настільна економічна гра «Правила грошей», написано сценарій до фільму. Попереду обов'язково буде продовження захопливої історії нашого героя і створення однойменного фільму.

Уся історія проекту детально викладена Олександром, і з нею можна ознайомитися за посиланням: https://www.facebook.com/alexander.as...

У житті є певні закони, які працюють, хочемо ми цього чи ні (закони грошей, закони обміну тощо). Насправді це прості правила, але вони основоположні. Маючи  чітке уявлення про ці закони і про те, як вони працюють, ми можемо більш усвідомлено управляти своїм життям, а отже, досягати своїх цілей та отримувати бажані результати. Це, звичайно ж, допоможе нам бути успішними і щасливими.

1 из 1

У проекту «Правила грошей» є важлива мета – дати великій кількості людей інструменти для того, щоб підвищити своє особисте володіння (здатність будь-що мати). Причому зробити це в легкій захопливій формі через книги, ігри, фільми.

На нашу думку, така діяльність внесе більше розумності, а також збільшить життєву силу  всіх людей на планеті.

Завдання проекту «Правила грошей» – надавати в навчально-розважальній формі орієнтири, підказки й інструменти, закони про процвітання і фінансовий успіх, які зроблять людей ще щасливішими й успішнішими!

– Світлано, спасибі за інтерв'ю, було цікаво дізнатися від Вас останні новини. Вдалого просування книги, гри і чекаємо екранізацію проекту «Правила грошей»!

1 из 1

Джерело: сайт Асоціації Корпоративних Медіа http://acmu.com.ua/

Коментарі до матеріалу