«Вірю в удачу та долю» – інтерв'ю з Аллою Філякіною
Продовжуємо знайомство з успішними бухгалтерами України. Цього разу ми взяли інтерв'ю у Алли Філякіної - головного бухгалтера ВКФ «АРТ-ПРЕСС», м. Дніпро.
Про вибір професії
Бухгалтером я стала, напевно, випадково. Хоча, як потім виявилося, зовсім ні. Моя мама була бухгалтером ремонтно-будівельної організації, а тітка – головним бухгалтером заводу. Але коли я вирішила піти навчатися в технікум, то між економічним і будівельним обрала будівельний. Сказала: «Ні, бухгалтером я не буду. Перекладати папірці справа наліво – це НУДНО!» Закінчивши технікум із червоним дипломом, а потім будівельний інститут, я – через особисті обставини та економічну ситуацію тих років – вступила на економічний факультет університету на спеціальність «Бухоблік і аудит». Отримавши диплом, я за рекомендацією моєї тітки та з її підтримкою відразу стала головним бухгалтером приватної фірми – із першого дня своєї роботи за цією професією в 1995 році. Перший час у мене було це жахливе відчуття «куди я потрапила, і де мої речі?»… Закони. Податки. Банки. Звіти. Податкові. Мені здавалося, як це можна все запам'ятати й особливо як можна брати на себе за це все відповідальність! Тільки завдяки моїй тітці, яка була моїм другом по життю й стала моїм учителем, Наставником з великої букви, соратником, я змогла стати справжнім головним бухгалтером. І за весь час роботи головним бухгалтером НУДНО мені не було ніколи! Ось так професія вибрала мене. Це доля. А якби я не стала бухгалтером, тоді залишилася б будівельником. Хоча я й так будівельник по життю!
Про роботу бухгалтера
Багато уважають роботу бухгалтера нецікавою. Суцільні цифри, постійно повторювані операції, відсутність творчості. Я із цим ніколи не погоджуся. Так може міркувати тільки людина, яка далека від бухгалтерії і поняття не має, із чим доводиться стикатися бухгалтеру щодня. Адже скільки треба знати законів, програм, як треба вміти проаналізувати будь-яку операцію, проведення, документ, скільки виконати рутинної роботи, не помітної нікому, щоб поставити одну або декілька цифр у звіт! Японські кросворди й ребуси «відпочивають» порівняно з формуванням проведень! У бухгалтерії важлива будь-яка дрібниця, будь-яка деталь. Мимоволі звикаєш робити все ретельно і на совість. Усе повинне сходитися копійка в копійку. Коли є можливість спокійно займатися своєю роботою, то вона приносить творче задоволення. Робота бухгалтера вимагає уваги, посидючості, хорошої пам'яті. Іде постійний потік нової інформації. Якщо ви дружите із цифрами, то за сухими документами і звітами зможете побачити найцікавішу картину ведення бізнесу. На цій посаді доводиться постійно вчитися, тому що змінюється законодавство, з'являються нові інструменти, програми та технології. Крім того, бухгалтеру доводиться мати справу з великою кількістю людей. Виробляється впевненість у собі, уміння говорити «ні», наполягати на своєму і знаходити підхід до різних співрозмовників. Найчастіше бухгалтер – це фахівець багатогранний. Він і юрист, і кадровик, і програміст, і брокер, технолог і психолог, і свого роду дипломат. І я вам скажу: далеко не кожний зможе бути бухгалтером. Потрібно вміти працювати із цифрами, бачити їх, мати гарну логіку, стабільність до стресів, працювати ненормований робочий день, при цьому залишатися доброзичливою позитивною людиною та посміхатися! Недарма більшість бухгалтерів – жінки!
Про колектив
Дуже важливо, із ким ти працюєш. Із 2000 року я працюю з хорошою командою, у хорошій компанії, яка швидко зростає, освоює нові технології. Директор фірми Навоєнко Ігор Валентинович – цілеспрямована, енергійна, розумна та порядна людина і грамотний керівник.
Про співпрацю з «БАЛАНСОМ»
Багато років є передплатником видань «БАЛАНС» і «БІБЛІОТЕКА «БАЛАНС». З 1995 року, із перших днів моєї роботи головним бухгалтером, я стала активним членом Клубу бухгалтерів. Регулярно відвідувала клубні семінари, які дуже мені допомогли в процесі моєї роботи та зростання. Завжди отримувала своєчасні кваліфіковані консультації, інформаційну та моральну підтримку, дуже допомагало й надихало спілкування з колегами. З 1998 року беру участь у виїзних семінарах та у святкових заходах, які влаштовує «Баланс-Клуб» до дня бухгалтера.
Про податкові перевірки
Будь-яка перевірка – це завжди стрес для бухгалтера, навіть якщо ви впевнений у своїй правоті. Взаємодія з перевіряючими вимагає чималих моральних сил, витримки та вміння розташувати до себе опонента. Я дружу з податковою, оскільки поважаю їх роботу. Розумію, що вони не заради свого задоволення приходять із перевіркою, вони «при виконанні». Але я роблю все для того, щоб претензій до моєї роботи в них не виникало. Я своє підприємство образити не дам!
Порада законодавцям від бухгалтера
Хочеться, щоб в обговоренні законів, які діють у сфері обліку та оподаткування, брало участь більше грамотних практикуючих фахівців. Щоб норми законів писалися чітко, з однозначним тлумаченням. І щоб законодавство не так часто змінювалося, особливо заднім числом.
Про родину
У мене дорослий син Кирило. Виховувала я його сама. Допомагала моя велика та дружна родина. Незважаючи на ненормовану роботу, я намагалася дати синові всю свою любов і виховати хорошою позитивною, цілеспрямованою людиною. Увесь вільний час і відпустку ми проводили разом, весело, активно, багато подорожували. Коли Кирило був студентом, він уже самостійно, за програмою Work and Travel, поїхав до США, працював у Масачусетсе, на Алясці. Побував у Лондоні. Син не став бухгалтером, але здобув економічну освіту, працює за спеціальністю.
Про батьків
Батьки мене любили й балували. Спасибі татові за його позитивну життєву позицію, оптимізм, доброзичливість, працьовитість. Почесний герой праці, гуморист, душа компанії, теж будівельник у душі та по життю, сам звів будинок – це наша дача, де ми всі любимо трудитися, відпочивати і проводити час із родиною та друзями. Мама, як я вже сказала, бухгалтер за професією, «активістка, спортсменка і просто красуня!». Вона сувора, але справедлива, добра, завжди організовувала наш побут, дозвілля та відпочинок. Спасибі батькам за те, що завжди в мене вірили, завжди підтримували, учили завжди йти вперед і прищепили любов до подорожей. Спасибі за те, що вони в мене є! Поки живі наші батьки, ми залишаємося дітьми.
Про друзів
Мені пощастило, що в мене є справжні подруги і друзі. Із багатьма дружу з дитинства, із першого класу та з технікуму. Вони мої найдорожчі та улюблені! Спасибі їм за те, що завжди вислухають, дадуть ділову пораду і допоможуть. Незважаючи на ритм життя, роботу, завантаженість, ми досить часто спілкуємося, зустрічаємося родинами та їздимо відпочивати.
Про захоплення
Я дуже активна й товариська людина, у мене багато різних захоплень. Найголовніше моє хобі – подорожі. Подорожую по Україні та за кордоном. Разом із сином ми відвідали багато країн: Польщу, Чехію, Словаччину, Угорщину, Францію (південь і північ), Німеччину, Австрію, Швейцарію, Іспанію, Італію, Чорногорію, Хорватію, Грецію (Крит), Кіпр, Туреччину, Єгипет, ОАЕ, Йорданію, Шрі-Ланку. І в нас є традиція: ми збираємо «тарілочки» з тих країн, де побували. Із дитинства займаюся творчістю. Замолоду закінчила курси крою та шиття, умію шити і довгі роки шила сама. Закінчила курси виготовлення квітів, робила подарунки своїми руками. Люблю «будувати», робити ремонти у квартирі, на дачі, допомагати друзям, підкидати ідеї, створювати дизайн, інтер'єри, моделі. Взагалі люблю будь-яку творчу роботу. Саджаю квіти й доглядаю за ними, і вдома, і на дачі. Люблю танці і спорт, хоча не займаюся професійно. У літній період відмінне заняття – катання на сапах і каяках. Захоплююся цим уже не перший рік. Гарний спосіб перезавантажитися й провести час із друзями на природі до початку робочого дня.
Про життя
Вірю в удачу та долю. Довіряю собі та своїй інтуїції. Не слухаю чужих порад, якщо вони заважають мені добиватися поставленої мети, тягнуть назад. Уважаю, що в житті потрібно бути позитивною людиною, уміти справлятися з неприємностями, виносити урок і робити вибір. Про роль чоловіка у відносинах думаю так: який би жінка не була сильною сама, чоловік повинен бути підтримкою й опорою для жінки.
Побажання колегам у різних регіонах України
Дорогі колеги! Бажаю вам терпіння й оптимізму. Відповідальності в бухгалтера більше, ніж у будь-якого начальника. Помилки бухгалтера – помітні й дорогі. Але повсякденна праця і відсутність помилок у роботі рідко отримують визнання та похвалу. Бажаю, щоб вашу працю цінували й гідно оплачували.
І хочу побажати всім бухгалтерам України:
Надо нам законы поменять,
Чтоб бухгалтер мог ночами крепко спать,
Чтоб профессия спокойною была,
Чтоб ей творческий успех сопутствовал всегда!
Коментарі до матеріалу