Як пережити кризу з мінімальними втратами
Гадаю, що ситуація з повторним локдауном дуже вплине не лише на бізнес, але й на всю економіку країни.
Щоб вижити в таких умовах, крім знань, досвіду та інтуїції керівникові необхідне розуміння, яка інформація йому потрібна для прийняття ефективних рішень.
Підібрала для вас цінні поради від головбухів і фінансових директорів про те, що треба зробити в компанії, щоб пережити кризу з мінімальними втратами. Подивіться, які з цих порад ви могли б упровадити зараз у своєму бізнесі.
- Мати стислий звіт про стан підприємства у вигляді спеціального балансу доходів і витрат. Оперативна інформація щодо всіх аспектів діяльності компанії у вигляді (ЧИТАЙТЕ в каруселі)
- Складати детальний бюджет на місяць, а в кінці мясяця здійснювати план/факт-аналіз. Перейти на щотижневий збір факту щодо виручки.
- Завести платіжний календар, щоб уникнути касових розривів.
- Розглянути можливість роботи за бартером. Перший клієнт на бартер — орендодавець.
- Збільшити кількість вихідних комунікацій за існуючою базою клієнтів - більше дзвінків, e - mail розсилань про надходження товару, актуальні ціни на позиції тощо.
- Провести ABC - і XYZ-аналізи щодо клієнтів. Це допоможе виявити ключових клієнтів і запланувати з ними більше контактів.
- Пошук нових великих клієнтів, бізнес яких у поточних умовах не надто страждає і навіть процвітає.
- Робота з банками щодо зниження платежів за кредитами і лізингом. Пошук кредитів на вигідних умовах.
- Перегляд системи мотивації персоналу, щоб після зняття обмежень почати працювати ще більш продуктивно.
- Поговорити з конкурентами про партнерство на період кризи - можливо, якісь витрати можна об'єднати (наприклад, користування загальними складами).
- Розрахувати точку беззбитковості у грошах і одиницях товару. Розрахувати різні сценарії: скільки треба відвантажувати, щоб вийти в нуль, мати рентабельність 5, 10, 15 і 20% в умовах кризи.
Що б ви додали ще до цих пунктів? Пишіть свої коментарі і про те, що допомагає вам у сьогоднішній ситуації.
Коментарі до матеріалу