Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Яка мета бухгалтерського обліку?

22.03.2021 83 0 0

Метою бухгалтерського обліку є ПОБУДОВА СИСТЕМИ ОБЛІКУ, яка надає ДОСТОВІРНУ інформацію про поточний стан справ компанії для власників, управлінців, кредиторів, для державних органів. Як бачимо, бухгалтерський облік не має жодного стосунку до сплати податків. Для цього існує податковий облік.

Нормативним актом з податкового обліку є Податковий кодекс. У ньому прописано загальнодержавні й місцеві податки, які платник ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ самостійно розраховувати і сплачувати до бюджетів різних рівнів. Як рахуватии, що рахувати, а що не рахувати, прописано в цьому документі. Отже, метою податкового обліку є ПОБУДОВА СИСТЕМИ ОБЛІКУ, яка приводить до правильного розрахунку податкової бази та податку.

Як бачимо, бухгалтерський і податковий облік ніяк не пов’язані між собою юридично. Це дві абсолютно різні системи обліку, які вибудовуються під певну мету й завдання. Це дуже важлива думка.

Крім бухгалтерського і податкового обліку на підприємстві є управлінський облік. Його мета – ПОБУДОВА СИСТЕМИ ОБЛІКУ, яка дозволяє оперативно управляти організацією. Управлінський облік регламентується внутрішніми документами компанії.

ПІДБИВАЄМО ПІДСУМОК: якщо структура бізнесу трохи складніша, ніж індивідуальний підприємець, який здійснює декілька операцій на місяць, то доведеться створювати декілька систем обліку. Хто їх створюватиме, не має значення. Але відповідальність за організацію обліку несе директор. Розумний керівник наймає професіонала, якому делегує організацію системи обліку на підприємстві, і такого, щоб мав навички створення комунікацій з керівництвом для збільшення прибутку його бізнесу.

А ось головна причина не найпозитивнішого ставлення до бухгалтерії в тому, що людина, якій делегували функцію організації й побудови обліку, частенько сама відділяє себе від інших, заявляючи: «Моє завдання – подати бухгалтерську та податкову звітність, а все інше – невластиві функції, які бухгалтерія виконувати не повинна». У результаті директор починає сприймати бухгалтерію як підрозділ, потрібний не для успіху бізнесу, а для чогось іншого.

Це лише початок розуміння того, в чому цінність бухгалтерії для бізнесу.

Коментарі до матеріалу