Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Спростовую та пояснюю свою позицію

23.11.2020 71 0 0

Не погоджуся з думкою, що продуктом бухгалтера є звіт.

Звіт – це інструмент, а ось продуктом або результатом роботи бухгалтера буде збереження та примноження активів компанії. Від бухгалтера нині вже вимагається, щоб його професійні навички давали користь компанії, щоб облік ставав частиною процесу управління бізнесом, що дозволяє йому досягати певних результатів.

Повернімося до теми, яку я порушувала раніше: у кожній професії важливими є технологія та результат.

Наприклад, я спочатку працювала бухгалтером, відтак – головним бухгалтером, пізніше технологію цієї професії змінила на технологію HR та управління персоналом. І дійшла висновку, що, змінюючи професію, треба орієнтуватися не лише на свої вміння, але й на розуміння результату. Якщо приходить на роботу нова людина, ми чекаємо від неї результату. Адже ми наймаємо і платимо працівникові за результат. Згодні?

А як насправді відбувається? Мало таких компаній, де приділяють цьому велику увагу. Хто пояснює, наприклад, бухгалтерові, який результат роботи чекають від нього? І не лише пояснює, а обговорює з ним до повного розуміння все, що вимагається для отримання цього результату. І це стосується будь-якої посади в компанії. Немає однакових бізнесів, у кожного своя технологія і свої нюанси. Якщо не зазначити кінцеву мету та як її досягати, людина робитиме те, «що вміє».

І ми доходимо висновку, що власник компанії, керівник і HR повинні вміти чітко формулювати спочатку результат своєї посади, а потім уже – який результат він вважатиме задовільним для своїх підлеглих. А для цього треба дуже добре знати всі основні функції, що беруть участь у процесі створення головного продукту бізнесу і, звісно ж, результат кожної функції.

Я гадаю, що після цього мало кому з керівників бізнесу сподобається отримувати від фінансової функції лише звіти. Просто звіти не можуть вносити цінність в головний продукт компанії, а ось збережені та примножені активи компанії – так!

Коментарі до матеріалу