Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Я закінчила університет і не знала, що таке бухгалтерський облік

23.11.2020 51 0 0

Так, незважаючи на те що я чудово вчилася, виявляла щиру цікавість до предмета, це сталося зі мною. Те, чому навчали і продовжують навчати у вищих навчальних закладах, є далеким від того, що насправді має робити працівник.

Як же застосувати всі знання конспекту, коли приходиш хоча б на співбесіду (я вже не кажу про те, що без досвіду роботи — на посаду, наприклад, бухгалтера)? Звісно ж, усі компанії шукають працівників із досвідом роботи! Але де та як його отримати — стає актуальним питанням для молоді, випускників вишів.

У мене з цього приводу декілька рішень:

  1. Треба вдосконалювати систему освіти, передавати студентам успішні технології, піклуватися про працевлаштування молодих кадрів, проводити більш жорсткі та правдиві конкурсні добори на навчання. Орієнтуватися на західних колег, адже в них здебільшого все давно налагоджено. Безумовно, мене надихає те, що університети запрошують підприємців, які готові ділитися своїми успіхами й технологіями, розповісти про свої невдачі та факапи. Саме з цієї інформації, розбираючи її, можна винести для себе цікаві практичні рішення. Звісно, якщо ми стикаємося із труднощами та працюємо на результат, досвід інших людей нам може допомогти лише віддалено. Але це вже набагато більше, ніж просто лекція з теорії та набір термінів з підручника.
  2. Другий шлях, найбільш застосовний у нашій реальності, — це коли випускник вищого навчального закладу йде практикуватись у кращих і прагне перейняти їхній досвід. Виші мають співпрацювати з різними успішними вітчизняними компаніями, готовими брати на практику студентів. І робити це треба не формально, а на засадах взаємовигідної співпраці. А студенти, зі свого боку, повинні бачити картинку свого майбутнього, своєї кар'єри і вже під час навчання знайти відповідь на запитання: «А що я маю робити для цього вже зараз»?. Навчання у виші — гарний час для того, щоб спробувати попрацювати, нехай навіть безоплатно, у тих, хто має експертні знання. Повірте, якщо в такого студента буде великий інтерес і бажання зробити вклад у проєкт, на який його взяли, обмін відбудеться обов'язково: або у вигляді грошової винагороди, або у вигляді гарної пропозиції щодо працевлаштування, або у вигляді позитивної рекомендації. 
  3. Студентам паралельно з роботою слід цікавитися й максимально розширювати межі своєї професії. Брати участь в інтерактивних іграх, які допомагають більш глибоко зрозуміти суть предмета і спосіб досягнення результатів у тій чи іншій діяльності. У нас є чудова гра, яка буквально за одне коло (назвемо це так) навчає бухгалтерській справі (готую подробиці в пост, оскільки між рядків про це не розповіси).

А який шлях вам подобається найбільше?

Коментарі до матеріалу