Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як правильно планувати свій день, щоб встигати все

Світ позитиву

19.05.2017 1038 1 0

Щоб все встигати, необхідно правильно планувати свій день. Ділимося порадами про те, як це робити.

Ця тема дуже важлива, тому що на скільки правильно ви підходите до питання планування окремого дня, визначає на скільки ефективно ви використовуєте свій час в цілому.

Перше, з чого варто почати - потрібно скласти список завдань на прийдешній день.

І це мають бути завдання, які пов'язані не тільки з роботою! Тому що робочі завдання само собою ви будете планувати, а є ще й ті завдання, які будуть стосуватися наприклад вашого здоров'я (це перш за все сон, харчування і заняття спортом). Це також завдання, які пов'язані з вашим особистісним зростанням: це читання, перегляд будь-яких лекцій якась нова література, якісь нові дані.

Наступна сфера - це сімейна. Тобто у вас можуть бути завдання, які пов'язані з вашою родиною, що вам необхідно зробити в цій сфері. Ну і не варто забувати про своє духовне зростання, тому в цій сфері теж потрібно запланувати свої завдання.

Після того, як ви склали список завдань на день, вам потрібно проставити час: скільки часу займе виконання того чи іншого завдання. Прямо навпроти кожного завдання ви пишете - це завдання займе годину, це - 30 хвилин і т.п. Не пишіть час дуже точно, пишіть приблизно, як ви думаєте, скільки це часу займе.

Після того, як ви визначили час, дуже важливо розставити пріоритети, тому що якщо ваш список буде містити 25-30 завдань, кожне з яких буде по годині, ви розумієте що в 24 години на добу ви просто не влізете, тому необхідно проставити пріоритети.

Поміркуйте::

  • Що мені обов'язково потрібно зробити саме сьогодні?
  • Що мені можна буде перенести на наступний день?
  • Можливо щось можна буде делегувати, а від якогось завдання потрібно буде відмовитися (дивлячись на те, яка кількість справ у вас є).

Ще одна рекомендація: з усіх робочих завдань необхідно вибрати п'ять основних, які потрібно зробити протягом дня обов'язково. І тоді, якщо ви сфокусуєте увагу на ці 5 завдань, це допоможе вам протягом дня менше відволікатися на різні дзвінки, відвідувачів, незаплановані справи. Оберіть п'ять завдань, які необхідно зробити саме сьогодні!

Після того, як проставлено час і виставлені пріоритети, ви можете рухатися до того, щоб скласти свій розклад на день, тобто прив'язувати ваші завдання до певної години.

Для того, щоб ваш день пройшов ефективно дуже важливо щоб ви протягом дня відстежували свій розклад на день. Тому що є люди, які планують свій день тільки з ранку (розпланували, закрили і пішли працювати) і тільки ввечері відкривають свій планувальник і бачать: «Ой, я насправді робив зовсім інше». Для того, щоб цього не сталося, вам необхідно протягом дня звіряти свої дії з тим, що написано в планувальнику.

Що ще дозволить цей розклад вам зробити? Тоді, коли ви будете відмічати по факту, що відбувалося, ви зможете потім проаналізувати, на що ви відволікалися на протязі робочого дня, які моменти були не за планом і виходячи з цієї інформації вам буде простіше ввечері провести аналіз вашого дня і зробити висновки на майбутнє: як мені необхідно діяти, які моменти враховувати, які форс-мажори.

І в завершення дня дуже важливо зробити якусь роботу над помилками. Тобто ввечері ви дивитеся свій розклад на день, дивитеся що в ньому сталося, проставляєте плюсики, галочки. Якщо щось перенеслося - простявляете стрілочки і переносите ці завдання на наступний день. Якщо ж щось скасувалося - ви це викреслює і відразу ж приймаєте зважене рішення, що я тепер буду робити по-іншому, щоб результати мої мене радували.

І останнє, що вам потрібно буде зробити перед сном - вам потрібно буде перенести завдання на завтра і скласти орієнтовний список завдань, які ви будете виконувати вже коли прокинетеся вранці.

Якщо ви будете планувати свій день таким чином, дотримуватися цих кроків, ваш день буде проходити ефективно і ви будете швидко рухатися до реалізації ваших цілей.

І ще, на що хочемо звернути вашу увагу - щоб ви планували і виконували ваші завдання з різних сфер життя, бо ви не тільки співробітник компанії, ви не тільки мама, ви не тільки господиня будинку, ви ще й людина. У вас повинні бути хобі, ви повинні розвиватися, ви повинні відпочивати, ви повинні насичувати себе духовно. Тому дуже важливо, щоб ви у всіх цих напрямках щодня працювали.

Бажаємо щоб ваш день проходив ефективно, насичено і ви могли радіти вашому кожному дню.

Джерело: https://youtu.be/KKw0mrmf-ns

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1