Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як заплануєш рік - так його і проживеш

Світ позитиву

23.01.2017 562 0 0

Перші дні нового року – найкращий час для того, щоб скласти план на весь рік. Давайте подивимося, як це зробити максимально ефективно, зазнаючи тільки позитивні емоції.

Список бажань

Складіть список своїх бажань. Почніть його словами: «Я хочу...» А далі запишіть не менше 100 пунктів. Можна не тільки писати, але й малювати, як вам зручно. Пишіть усе, що дійсно хочете: хочу нову
сукню, велику зарплату, танцювати танго, поїхати в подорож тощо. Нехай у цьому списку будуть і ваші явні мрії, і більш приховані, заповітні бажання.
Цей список сам по собі дуже важливий. Він змусить не тільки замислитися й усвідомити, чого ви хочете, але й надихнутися на втілення своїх бажань. А ще він послужить основою для написання плану на рік.

Список цілей і завдань 

Перепишіть свої бажання у вигляді цілей і завдань: купити нову сукню, добитися підвищення зарплати (зазначте конкретну цифру), навчитися танцювати танго, поїхати в таке-то місце. Якщо в списку є нездійсненні за один рік бажання, напишіть, які кроки ви можете зробити на шляху до їх виконання вже цього року. Ваш план готовий!

План на місяць

Можна переходити до наступного кроку – плану на місяць. Виберіть зі свого плану на рік ті завдання, які потрібно виконати протягом місяця, і запишіть їх у щоденник. Великі завдання розбийте на частини, заплануйте перші етапи. Запишіть також справи, які мають прив'язку до дат (дні народження, плановані відрядження, строки виконання важливих професійних завдань). І обов'язково виділіть час на щотижневе і щомісячне планування!

План на тиждень

У тайм-менеджменті саме тижневе планування вважається одним із найефективніших інструментів. Запишіть усі важливі справи, розкидавши їх по днях тижня. Добре розбивати поетапно на тиждень великі завдання, регулювати завантаження рівномірно.
При плануванні зручно ділити справи на «жорсткі» – ті, які точно прив'язані до часу (нарада, зустріч), і «гнучкі» – час, відведений на них, можна зміщувати протягом дня, у них є тільки кінцевий строк виконання. Щоб було зручно, можна розділити день у планувальнику на дві частини (вертикально). До лівої частини виписати всі «жорсткі» справи, а до правої – гнучкі, які планується виконати цього дня. Після заповнення можна буде побачити, де утворилися тимчасові проміжки між «жорсткими» завданнями, яка їх тривалість. І заповнити ці проміжки «гнучкими» справами, зважаючи на їх пріоритетність і передбачуваний час на виконання.
Такий спосіб планування дуже зручно використовувати, якщо у вас багато «довгих» гнучких завдань, виконання яких потребує багато часу. Часто ми починаємо займатися ними, як тільки випадає вільна
хвилина, не беручи до уваги те, що скоро змушені будемо перерватися. Після кожної перерви потрібно знову налаштовуватися, вникати, у результаті справа розтягується надовго.

План на день

План на день зазвичай складається напередодні увечері, щоб зранку швидко зорієнтуватися і включитися в роботу. Виділіть важливі справи і справи, прив'язані до дати. Це дозволить використати час максимально ефективно і не зірвати строки виконання важливих завдань.
При плануванні на день важливо зважити на те, що у вас повинно залишатися не менше 30–40 %  вільного», не зайнятого планами часу. Адже обов'язково будуть незаплановані дзвінки, зустрічі, завдання
і непередбачені затримки. Якщо у вас буде запас часу, ви зможете перерозподілити завдання і все встигнути максимально.
Не потрібно переживати, якщо день пішов не так, щось не заладилося. Життя неминуче вносить свої корективи у наші плани. Тому і ви повинні вміти перелаштуватися на ходу – вносьте зміни до свого
плану, делегуйте завдання іншим і використовуйте інші інструменти управління часом.
Не забувайте відзначати виконані завдання і досягнуті цілі, навіть найменші. І тоді успіх дасть вам можливість ще більше вірити у виконання найсміливіших мрій.

Поради

1. Виділіть спеціальний час для планування.
Це найперший крок. Планування варто впровадити у ваше життя як звичку і виконувати це завдання постійно. Це не важко і не довго. І результат не змусить себе довго чекати.
2. Планувати і думати потрібно на папері.
Перелік завдань – це свого роду карта, яка не дасть збитися зі шляху до мети. Запам'ятайте: якщо мети немає на папері, її не існує. Збережіть свій список 100 бажань і подивіться на нього в кінці року. Якщо ви дотримувалися наших порад, то будете вражені результатом.
3. Плануйте відпочинок і особистий час.
Графіки і плани – це не тільки для роботи, це і для вашого життя в цілому. Переконайтеся, що у вас запланований час для вашого хобі, сімейних заходів і навіть для нічогонероблення. Мета – мати
час для всього, що важливе для вас, а не тільки для виконання роботи.

Коментарі до матеріалу