Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Якими навичками мають володіти фінансисти, щоб виводити компанії в топ-сегмент

26.10.2021 854 0 0

Навіщо компаніям вкладати кошти у своїх працівників? Фахівці АССА-асоціації, яка об’єднує фахівців у сфері фінансів, обліку та аудиту, мають чітку відповідь на це запитання та визначили головні компетенції, які знадобляться працівникам великих українських компаній.


Сукупний річний виторг 100 найбільших приватних українських компаній 2020 року становив 54% ВВП України, а саме 2,15 трильйона гривень. Як порівняти з 2019 роком, прибуток 2020-го зріс на 3%.

Редакція Delo.ua дослідила успіх компаній лідерів зі списку Forbes 2020 року та визначила ключові професійні навички, знання та вміння, необхідні спеціалістам, щоб виводити свої компанії в топ-сегмент.

На сьогодні все більшого значення набуває не лише академічна освіта та професійний досвід, а й так звані soft skills чи м’які навички – якості, які знадобляться не лише претендентам у пошуках роботи, а й корпораціям, що наймають цих кадрів. Так, працівники повинні вміти складати звітність та аналізувати фінансові показники, але це вже не єдина складова успіху. Тож як сьогодні відшукати універсальних кадрів та на які навички слід звертати увагу?

Відповідь на це запитання криється в декількох пунктах. По-перше, фахівцям зі сфери фінансів необхідно отримувати міжнародне підтвердження своєї кваліфікації. По-друге, постійно збагачувати знання та навички, що перетворять працівника на універсального та незамінного солдата, який приведе компанію до фінансового успіху. По-третє, стежити за тенденціями світових ринків та намагатися виходити на міжнародний рівень і самостійно ростити своїх фахівців, поступово розвиваючи їхні сильні сторони.

Експерти ACCA визначили головні компетенції, які знадобляться працівникам великих українських компаній, і розповіли, навіщо компаніям вкладати гроші у своїх працівників.

Етика й технічні навички

Фахівцям необхідно дотримуватися певних міжнародних стандартів і не порушувати принципи професійної етики. Їм завжди слід залишатися неупередженими та вміти дивитися на ситуацію з усіх боків. Цій якості можна навчитися, але далеко не кожна організація може видати вам сертифікат про те, що в цьому ви тепер профі.

АССА – може. Це чи не єдиний орган, який регулює поняття професійної спроможності фінансистів усього світу і приймає рішення про те, кому цю спроможність присвоювати. АССА можна сприймати як професійну федерацію чи, наприклад, антимонопольний комітет у професії. Отже, мати дозвіл практикувати на міжнародному рівні – це куди більше, ніж формально прийняти принципи професійної спільноти. З цього кола обраних вас насправді можуть виключити.

IQ та креативність

Інтелект тісно пов’язаний з умінням отримувати та використовувати актуальні знання, бути гнучким до нових стандартів та пристосовуватися до нових обставин. Якщо в часи до пандемії багато договорів укладалися офлайн, то зараз спілкування онлайн перетворилось у необхідність.

Штучний інтелект поки що не має креативних навичок, тому саме вони будуть найбільш потрібні в майбутньому, а їх розвитку слід приділити особливу увагу вже зараз.

Саме тому професійний фінансист витрачає багато часу на освоєння навичок, які знадобляться для консультування клієнтів з різних сфер бізнесу. А також освоєння методик аудиту, щоб розуміти, які саме зміни бізнес-процесів буде актуально впроваджувати в тій чи іншій ситуації.

У реальних умовах рішення фінансового директора або аудитора часто містять таку кількість змінних, що їх ефективність не може бути розрахована в найближчій перспективі. Саме тут на допомогу оцінці в цифрах приходить інтуїтивна оцінка на базі досвіду, імпровізація і широкий інструментальний кругозір у професійній галузі.

Орієнтація в цифровому просторі

Фінтех набирає стрімких обертів, і те, що сьогодні за запитом "IT-вакансії" можна знайти також пропозиції фінансових компаній, уже давно не секрет.

Освоєння фінтех-складової ґрунтується на декількох принципах. Найважливіші з них – використання студентами on-the-edge сучасних софтверних продуктів і вивчення впливу інноваційного ринкового інструментарію на фінансову поведінку компаній. Тобто студенти вивчають технології і як інструмент своєї майбутньої роботи, і як фактор для оцінки ризиків, можливостей і напрямів розвитку своїх компаній-клієнтів.

Емоційний інтелект (EQ)

Це ще одна сфера, яка точно не буде автоматизована в найближчому майбутньому. Емоційний інтелект керується чотирма принципами: усвідомленість, самооцінка, мотивація та адаптивність. Кожен з них дозволяє освоїти важливі для життя й бізнесу стратегії. Людина з розвиненим емоційним інтелектом краще розуміє цілі, реалізує власний потенціал та ефективно взаємодіє з людьми.

Отримання кваліфікації АССА передбачає проходження окремих модулів з комунікативних навичок і окремий напрям – навчання професійної етики, що в сукупності дає зрозуміти: одних лише прикладних знань для роботи на міжнародному рівні 2021-го недостатньо.

Коментарі до матеріалу