Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оплата праці в 1910 році - чи багато змінилося?

Оплата праці завжди була дуже затребуваною темою. Пропонуємо добірку документів, за якими здійснювалася оплата праці робітників на заводі в 1910 році. Чи багато що змінилося з тих пір?

1 из 1

На той час для регулювання відносин між роботодавцем і працівниками був цілий ряд документів - закони, правила, а для обліку зарплати застосовувалася розрахункова книжка.

Для початку розглянемо "КЗпП" 1887 року - дуже багато всього цікавого.

На роботодавця покладалися обов'язки стежити за охороною життя, здоров'я і моральності робітників під час роботи, а також щодо медичної допомоги.

Роботодавці мали право карати за порушення правил. При цьому штрафи і стягнення накопичувалися в спеціальний штрафний капітал, який можна було використовувати виключно на задоволення потреб самих робітників - на допомогу працівникам, які втратили працездатність, лікарняні працівницям на останньому періоді вагітності (два тижні до пологів), відновлення майна у випадку пожежі або псування і на поховання робітників.

1 из 1

Заборонялося працювати дітям віком до 12 років, а ось з 12 до 15 років можна було працювати до 8 годин на день з перервою на сніданок, обід, вечерю, відвідування школи і відпочинок.

1 из 1

Правила внутрішнього розпорядку докладно описують умови роботи і оплати праці робітників.

Робочий день 12-годинний (з 6 ранку і до 7 вечора), з деяким скороченням перед церковними святами.

При цьому свят значно більше, ніж у нас зараз, і для працівників одного і того ж заводу вони різні в залежності від віросповідання працівника!

1 из 3

Охороні праці приділялася окрема увага і за її порушення застосовувалися серйозні штрафи. Розгорнута таблиця - табель штрафів за порушення - і що найцікавіше, як уже зазначалося, штрафний капітал може витрачатися тільки на потреби робітників.

1 из 2

І найцікавіше для бухгалтера - витяги з розрахункової книжки робітника, 1910-й рік, Мінська губернія, бочарний завод.

У розрахунковій книжці містилися дані про робітника, умови його найму - місце роботи, розмір зарплати, і терміни її виплати.

Оплата, як і зараз, два рази на місяць - 2 і 17 числа місяця.

1 из 4

Фото документів: glebarhangelsky.livejournal.com

Коментарі до матеріалу